НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

По всій території України пройшли урочисті заходи до Дня Державного Прапора України. Підняття прапору відбувалося в усіх містах.

До Дня Держваного Прапора України в церемонії підняття взяли участь представники місцевих влад, силових і правоохоронних структур, представники духовенства, творча молодь і всі бажаючі мешканці в усіх містах України.

У Львові на території Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного з нагоди Дня Державного Прапора та 30-річчя Незалежності України відкрили найвищий флагшток в області. Його висота – 50,5 метрів, а український прапор на ньому має розміри 8 на 12 метрів.

Також, величезний Державний Прапор України здіймався на високому 100-метровому флагштоці під звуки Національного Славня. Саме таким запам’ятався цей день для тисячі харків’ян. Гвардійці, зокрема особи командування підрозділів Східного оперативно-територіального об’єднання та Національної академії НГУ.

 

«Пишаюся тим, що у день Державного Прапору мені випала честь підняти синьо-жовтий стяг над українським Парламентом. Цей день назавжди залишиться у моїй пам’яті», – поділився враженнями прапороносець навчально-спеціального батальйону «Почесна варта» солдат Ігор Кодинець.

В Ужгороді синьо-жовтий стяг підіймали на найвищому флагштоці Закарпатської області. На площі Богдана Хмельницького у День Державного прапора зібрались усі представники військових формувань, правоохоронці, рятівники, представники органів влади та містяни.

Також, маріупольські гвардійці долучились до загальноміських святкових заходів. На площі Свободи відбулось урочисте підняття українського стяга.

«Синьо-жовтий стяг – символ слави і відродження України. І саме він об’єднує нас і попередні покоління у боротьбі за право жити у власній державі, сповідувати свої традиції та звичаї, творити свою долю. Тому ці два свята – найголовніші у нашій країні. На жаль, восьмий рік поспіль ми відзначаємо День Державного Прапора та День Незалежності у час, коли на сході нашої країни тривають бої та чи не кожного дня ми дізнаємось про втрати. Гірко усвідомлювати, що початку війни загинуло 44 військовослужбовці підрозділів Східного оперативно-територіального об’єднання», – зазначив генерал-майор Олег Сахон. Він закликав підлеглих завжди пам’ятати загиблих і робити все можливе, аби їх смерть не стала марною, адже це наш обов’язок не лише перед минулим, але й перед майбутнім.

 

Крім цього, військовослужбовці Нацгвардії не лише святкували, але й охороняли громадський порядок під час всіх урочистостей, які відбувалися у містах.

Пресслужба НГУ