НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

31 травня у Харківській загальноосвітній школі №153 відбулося відкриття меморіальної дошки Герою України співробітнику Центру спеціальних операцій СБУ полковнику Дмитру Каплунову, який загинув, захищаючи Україну в грудні 2019 року в Донецькій області.

Мітинг з нагоди відкриття меморіальної дошки загиблому Герою розпочався з гімну у виконанні військового оркестру 5 Слобожанської бригади.  Пам’ятний знак встановили на фасаді школи, де навчався Дмитро Каплунов. Пам’ять героя вшанували школярі, вчителі, працівники СБУ, гвардійці 5 Слобожанської бригади, військовослужбовці ЗСУ, близькі, побратими полеглого та представники місцевих органів влади.

Право відкрити дошку було надано т.в.о. міського голови міста Харкова Ігорю Терехову та батьку загиблого Героя Віталію Каплунову.

«Вшaнувaння пaм’ятi військовослужбовців, якi вiддaли життя зa Україну, – нaш oбoв’язoк. Дмитро Каплунов був спрaвжнім пaтрioтом, який боровся за суверенітет та цілісність держави, і віддав своє життя за мир та спокій на рідній землі», – зазначив заступник командира 5 Слобожанської бригади по роботі з особовим складом  підполковник Олег Фомін.

Нагадаємо, Дмитро Каплунов загинув 1 грудня 2019 року в Донецькій області, поблизу села Староласпа Донецької області. В ніч з 30 листопада на 1 грудня група спецпризначення «Альфа» СБУ виконувала бойову задачу з ведення розвідки і спостереження у «сірій зоні» в районі с. Староласпа. Вночі, під час переходу групи після виконання задач, стався підрив на міні. Внаслідок вибуху полковник Каплунов загинув на місці.

Діана Краснікова