НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

До військовослужбовців 3-ї бригади оперативного призначення завітала начальниця Північно-східного відділу Українського інституту національної пам’яті Марія Тахтаулова. З нею гвардійці дізнавалися про передісторію українського конституціоналізму.

Під час зустрічі гвардійці поринули у вир тих подій, які народили нині незалежну Україну та її Конституцію. Пані Марія Тахтаулова розповіла військовослужбовцям факти про підготовку й ухвалення Конституції та історії фундаторів національної конституційної думки.

«З нацгвардійцями говорили про те, що таке конституційний процес, які віхи конституційного процесу відбувалися на території України з часів Середньовіччя до сьогодення. Коротко розповіла про те, що таке «Руська Правда», що таке Литовські статути, Конституція Пилипа Орлика, конституційні акти Української Народної Республіки, радянська Конституція, а також як ухвалювалася Конституція незалежної України. Пограли в гру «Моя улюблена стаття Конституції», – зауважила начальниця Північно-східного відділу Українського інституту національної пам’яті Марія Тахтаулова.

Нагадаємо: Конституція України було прийнята 28 червня 1996 року. У ній закріплено правові основи держави, її суверенітет і територіальну цілісність, основні права і свободи українських громадян. Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість, безпека визнаються найбільшою соціальною цінністю. Конституція України містить норми прямої дії, однак конституційний процес на цьому не завершився. Конституційне будівництво триває весь час, допоки існує держава і розвивається суспільство.

Анастасія Павленко