НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

ЄрміловЦентр привітав солдатів Національної гвардії України екскурсією виставкою ХІ Міжнародною трієнале екоплакату 4th Block/зміни, яка присвячена гостросоціальним проблемам сьогодення.

Автори трієнале 4th Block – об’єднання дизайнерів, митців, артменеджерів, що знайомлять глядача з актуальними проблемами нашого життя засобами плакату, спонукаючи розширити зону особистої відповідальності.

Експозиція складається з 950 плакатів з 53 країн світу, об’єднаних за чотирма номінаціями: Екологічна свідомість, Ізоляція, Анімаційний плакат, Чорнобиль-Фукусіма: 35-10.

Засновник проекту 4-й блок, Олег Векленко, разом із арт-менеджеркою Єрмілов Центру Олександрою Кутенко, провів екскурсію для строковиків Національної гвардії України. Вони розповіли значення експозицій, та історії, пов’язані з плакатами.

«Саме цей проєкт важливий для солдат тим, що його засновник – Олег Векленко – є прикладом патріотизму. Через експозиції він має можливість поговорити з глядачем про Україну та нагадати про катастрофу, яка нас об’єднала колись, і об’єднує зараз. У 1986 році Олег Анатолійович поїхав ліквідовувати  катастрофу на Чорнобилі, і з того моменту вже протягом 30-ти років він висвітлює екологічні проблеми за допомогою виставок плакатів та підіймає дотичні проблеми мовою мистецтва», – говорить  Олександра Кутенко.

Строковики не тільки були вражені масштабом проекту, а й замислилися про минуле, яке так вплинуло на сьогодення і майбутнє.

«Я знаю історію ЧАЕС, 4го блоку, можу уявити масштаби трагедії, але ті горизонти, які відкрила ця виставка просто вражають. Ті речі, про які я навіть ніколи не задумувався сьогодні вбили мене наповал. Стільки країн досі говорять про це, і все ще не забули. Це щось неймовірне», – розповідає солдат Ярослав Поляков.

Проєкт Олега Векленка, 4й Блок, став першою виставкою згідно підписаного меморандуму між Східним територіальним управлінням Національної гвардії України і закладами культури Харкова.

«Це фантастично. Мабуть, зараз вони мало чого розуміють з цього, але якщо цей процес буде продовжуватися, поступово людина почне сприймати світ, завдяки мистецтву, гостріше. Я вважаю, що це прекрасний хід – одні захищають країну за допомогою боєприпасів, зброї та бронежилетів, інші ж словом, пензликом та  відображенням моментів сьогодення на полотні», – коментує засновник виставки Олег Векленко.

Нагадаємо, що нещодавно був підписаний меморандум між Національною гвардією України та 12 художніми музеями, виставковими залами, художніми галереями, туристичними центрами та 4 книжковими видавництвами про співпрацю в галузі культури, мистецтва і туризму.

 

Катерина Щербатюк