НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

З нагоди святкування Дня молоді гвардійці військової частини 3026 НГУ були запрошені на острів Хортиця на виступ справжніх козаків – акторів кінного театру «Запорозькі козаки».

Незабутні враження та море позитиву отримали військовослужбовці, відвідавши це культове місце запорізького краю. Не секрет, що існують історичні місця, які протягом тисячоліть викликають у людини подив, трепет і захват. Їх природна краса і неповторність залишаються в пам’яті назавжди. Одне з таких місць – це існуючий на острові Хортиця фольклорно-етнографічний кінний театр «Запорозькі козаки», який відродив національні традиції козацтва Запорізької Січі періоду XVII – XVIII століть.

Професійна трупа акторів і каскадерів є єдиною незмінною і головною учасницею барвистого етнографічного свята. На широкому подвір’ї, своєрідній театральній сцені, розташовані козацькі курені, кузня, гончарня, зброярня, шорня, стайні, просторий плац, на якому проходить театральне дійство, та глядацькі трибуни. І в усьому – національний колорит, витриманість стилю, художній смак. Програма театралізованої вистави включає елементи вольтижування, джигітування – трюки на конях, роботу гарапником (батогом), захоплюючі козацькі ігри та розваги. Виступ Запорізьких козаків супроводжується пострілами з гармат, боєм барабанів, національною музикою. Породисті коні, яскраві національні костюми, український колорит, середньовічна зброя переносять на століття назад.

Своїми враженнями поділився військовослужбовець Ігор Волошин,  який родом з міста Дніпрорудне: «Захоплююче шоу в поєднанні з  живописними краєвидами острова Хортиця створюють унікальну атмосферу свята і викликає почуття захоплення! Давно вже чув про Кінний театр на острові Хортиця. Дуже радий, що мав змогу відвідати виставу та власноруч побачити традиції запорізьких козаків, майстерністю верхової їзди. Захоплююсь талантом козаків-акторів. Не дивно, що вони здобули собі славу далеко за межами запорізького краю!»

Група інформації і комунікації Південного ОТО