НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Традиційно, кілька разів на рік, гвардійці 2-ї Галицької бригади Нацгвардії України, разом зі своїми родинами відправляються відпустовими місцями. Зазвичай – це місця Львівщини і організовує такі поїздки капелан бригади отець Андрій Сіданич.

Цього разу гвардійці та родини відвідали містечко Страдч, який іменують українським Єрусалимом. До них доєднались і строковці бригади. Саме у цьому містечку знаходиться Марійський паломницький центр. Це одна з найдавніших християнських святинь.

 

«Молитва тут лунала ще у XI сторіччі, – розповідає отець Андрій Сіданич. – За легендою у печері, яка була видовбана у пагорбі, розпочали свій чернечий подвиг двоє ченців. Страдецький чернечий монастир є унікальним в першу чергу тому, що він зберігся майже без змін з часів свого заселення. Під час таких гвардійсько-паломницьких виїздів ми, в першу чергу, молимось за наших захисників на сході країни. За тих, хто зараз боронить Україну і за тих, хто віддав своє життя за країну».

 

Печерний монастир вражає своєю кількістю ходів та їх протяжністю. Звісно, багато куди нога паломника ступити не може, але саме відвідування такого місця вже сповнює теплотою та спокоєм. Гвардійці вірять, що їх молитва у такому місці, збереже не одне життя захисника.

Аліна Новікова