НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Завершились збори з позаштатними пожежними командами та групами пожежогасіння мобільного резерву Східного оперативно-територіального об’єднання. Вони проходили у пунктах постійної дислокації нацгвардійських підрозділів Харківської, Сумської, Луганської та Донецької областей. Як це відбувалося у військових частинах 3017, 3005 та 3051 – у нашому матеріалі.

Загалом ці підрозділи створені в усіх частинах для захисту життя та здоров’я військовослужбовців та майна від пожеж, підтримання належного рівня пожежної безпеки, і є позаштатними.

Своєчасне виявлення пожежі – це лише половина справи. Горіння – процес, розвиток якого може стати непередбачуваним та легко вийти з під контролю. Аби цього не сталося, військовослужбовці мають чітко діяти за алгоритмом, правильно використовуючи протипожежне устаткування та інвентар. При чому на кожному об’єкті є свої нюанси (запаси води, і, навіть водойми) і військовослужбовці мають їх максимально ефективно задіяти на користь справи.

«Метою проведення зборів основних вимог пожежної безпеки, тренування військовослужбовців щодо дотримання заходів безпеки при гасінні пожеж. Також у гвардійців формували стійкі навички, які необхідні для прийняття швидких і чітких рішень у разі небезпеки», – зазначив т.в.о. начальника служби 5 Слобожанської бригади пожежної безпеки Павло Височин.

Тим часом у Сумах до зборів залучили професіоналів та фахівців цієї справи – черговий караул 1-го державного пожежно-рятувального загону Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Сумській області. Логічним завершенням навчань стало виконання нормативів протипожежної підготовки та складанням підсумкового заліку особовим складом позаштатних пожежних команд.

З матеріалами військових частин 3005, 3017, 3051