НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Військовослужбовці Східного оперативно-територіального об’єднання НГУ роблять власний внесок у створення колективного імунітету в державі проти коронавірусної хвороби. Сьогодні ми розповімо як це відбувається у Харкові та Маріуполі.

Вакцинація особового складу військової частини 3017 (базується у Харкові) від коронавірусної інфекції розпочалася на початку березня. Відтоді більше тисячі військовослужбовців вже отримали щеплення вакциною AstraZeneca (Covishield) та препаратом CoronaVac виробництва компанії Sinovac Biotech Ltd. Наразі на базі військової частини мобільна бригада з імунізації Територіального медичного об’єднання МВС України по Харківській області провела щеплення вакциною Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech. До вакцинальної сесії долучились 78 військовослужбовців. Завершили цикл імунізації та отримали другу дозу вакцини препарату CoronaVac 80 гвардійців контрактної та строкової служби.

Попередньо військовослужбовці заповнили письмову згоду та проходили обстеження, щоб визначити, чи немає протипоказань до вакцинації. Після щеплення гвардійці перебувають під наглядом медичних працівників на випадок скарг на самопочуття.

 

«Масова вакцинація є ефективною і суттєво знижує вірогідність захворювання та розповсюдження пандемії. Завдяки щепленню людина набуває імунітету, тож імунізація є найпотужнішим і найдієвішим інструментом для збереження здоров’я», – зазначив начальник медичної служби підполковник медичної служби Олександр Соколовський.

 

Мобільна бригада з імунізації ТМО МВС України по Харківській області провела вже третю вакцинальну сесію на базі військової частини 3005. Сесія охопила 100 осіб. Тим часом вперше 61 військовослужбовець 5 Слобожанської бригади отримав щеплення вакциною Comirnaty (Pfizer-BioNTech). На гвардійців чекає ревакцинація тим же препаратом через 21 добу. Ще 49 слобожанських гвардійців отримали також другу дозу вакцини CoronaVac від Sinovac Biotech, таким чином закінчивши цикл імунізації. Лікар та експерт з вакцинопрофілактики Інна Медина-Шадрина провела для гвардійців лекцію на тему важливості створення колективного імунітету.

 

«Імунізація – важливий у сучасному світі процес, завдяки якому людина набуває імунітет та стає несприйнятливою до інфекційної хвороби. Імунізацію проводять різними методами, найчастіше шляхом вакцинації, тому єдина адекватна відповідь коронавірусу – масова вакцинація», – розповіла лікарка Інна Медина-Шадрина.

 

У Маріуполі також триває щеплення особового складу військової частини 3057. Вакцинацію препаратом CoronaVac виробництва компанії Sinovac Biotech Ltd проводять медики поліклініки МВС. Процедура та сама – спочатку військовослужбовці пройшли реєстрацію, далі планове обстеження, де їм вимірювали тиск, серцебиття та рівень кисню у крові.

Більшість гвардійців вже щепляться повторно, але є й ті, хто отримає першу дозу вакцини.

 

«Як тільки з’явилася можливість, то я одразу вирішив робити щеплення від COVID-19, оскільки розумію, що це мій особистий внесок у подолання інфекції, це мій приклад для решти військовослужбовців та простих громадян», – розповідає гвардієць Сергій.

 

Стан здоров’я та самопочуття у всіх військовослужбовців, які пройшли повторне щеплення від COVID-19 – добрі. Нагадаємо, що ревакцинація препаратом CoronaVac здійснюється у термін 28 днів після отримання першої дози.

 

Анастасія Павленко

Діана Краснікова

Влад Давидовський

Вадим Вигінний