НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У найближчі вихідні в Україні святкуватимуть день молоді. Це свято було засновано на підтримку ініціативи молодіжних об’єднань і організацій України й відзначається щорічно в останній тиждень червня. Тож з цієї нагоди для військовослужбовців нашої частини 3033 було організовано екскурсію по острову Хортиця, який є символом української держави, колискою козацтва і Національним заповідником.

Щороку перлину Запоріжжя – Хортицю, відвідують тисячі туристів і мандрівників, які пересуваючись пішими маршрутами роздивляються красу природи, історичні пам’ятки та музейні експозиції розташовані на острові. Але цього разу відбулась неординарна подія – гвардійці долучились не до простої, а до вело-екскурсії стежками та цікавими місцями Хортиці.

Відбулась екскурсія завдяки співпраці та підтримці велоцентру “Bike center”, який надав велосипеди, інструкторів та гіда для проведення цього заходу. Одержавши велобайки, гвардійці пройшли інструктаж, щодо порядку руху та мір безпеки, адже деякі ділянки траси доволі складні й вимагають неабиякої зосередженості та підготовки. Після цього, осідлавши залізних коней, військовослужбовці рушили розпочали вело-екскурсію.

Проїхавши маршрутом, який має назву “Тарасова стежка”, гвардійці добрались до скелі “Верхня голова”, де встановлено ідол кам’яної баби. Милуючись красою пейзажів вони просувались стежкою, яка веде через дубовий гай та хвойний ліс спускаючись до самісінького берега Дніпра.

Трохи перепочивши біля води, учасники рушили далі. Наступною зупинкою стало місце під назвою “Три вежі” де розташовано конструкції високовольтних ліній електропостачання, що нагадують присутнім про силу індустріального міста. Подолавши досить крутий підйом учасники велопробігу дістались до кінцевої точки маршруту – центрального майданчика Історико-культурного комплексу “Запорізька Січ”.

“Я навіть й уявити ніколи не міг, що під час проходження служби зможу не тільки побувати на острові Хортиця, а ще й проїхатись по ньому на такому гарному велосипеді і побачити такі цікаві місця. Я дуже задоволений”, – ділиться своїми емоціями старший солдат Олексій Палійчук з Хмельниччини.

Щиро подякувавши гіду за цікаву розповідь та активний відпочинок військовослужбовці сповнені чудових вражень та гарного настрою вирушили до розташування частини.

Євген Закутський