НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Навчання (тренування) військовослужбовців протитанкових підрозділів військових частин 3035 та 3017 Східного оперативно-територіального об’єднання розпочалося у Харкові.

Майже чотири десятки гвардійців з Харкова та Слов’янська займаються на тренажерах ПТКР «Фагот» і «Корсар» на базі Національної академії Національної гвардії України. Тренажери дозволяють швидко та якісно оволодіти процесом стрільби з вищезгаданих комплексів без витрати дуже дорогих боєприпасів.

«Це наші перші навчання, бо ми, фактично, сформовані та укомплектовані тільки цього року. Намагаємось засвоїти базові знання роботи з протитанковими керованими ракетами на всі сто відсотків. Процес тренування та роботи на цих тренажерах доволі реалістичний: від моменту пуску, і до влучення у ціль. Попереду у нас ще польові заняття. Навчаємо особовий склад: контрактників та строковців», – розповів командир батареї протитанкових керованих ракет 15-го Слов’янського полку старший лейтенант Андрій Шевчук

Навчання триватимуть до 30-го липня на навчально-матеріальній базі Національної академії Національної гвардії України, а також 3-ї бригади оперативного призначення імені полковника Болбочана.

Нагадаємо ПТРК «Фагот» – радянський переносний протитанковий ракетний комплекс з напівавтоматичним командним наведенням по дротах. Використовується для ураження бронетанкової техніки, вогневих засобів та укриттів. Радіус дії до двох кілометрів, а ракетою 9М113 — до 4 км

Тим часом, ПТРК «Корсар» — українська розробка, яка на озброєнні наших захисників з 2017 року. Призначений для ураження нерухомих та рухомих сучасних броньованих цілей та інших об’єктів, що мають комбіновану, рознесену чи монолітну броню, у тому числі з динамічним захистом, а також малогабаритних цілей типу ДОТ, танк в окопі, легкоброньованих об’єктів та вертольотів. Керована ракета – летить по лазерному променю. Діє до 2500 метрів.

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ НГУ