НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

14 червня у світі відзначається День донора крові. З цієї нагоди, військовослужбовці Північного ОТО вкотре долучились до благодійних заходів у медичних закладах. 

Близько 50 гвардійців 27 Печерської бригади завітавши до імунобіологічної фармацевтичної компанії «Biopharma» здали донорську плазму крові. Надалі з якої будуть розроблені препарати, котрі врятують не одне людське життя.

Лікарські засоби, які виготовляються з отриманої плазми, потрібні людям як для системної підтримки здоров’я, так і для пацієнтів, яким необхідна допомога в екстрених ситуаціях, а саме: під час реанімаційних заходів, інтенсивної терапії, при захворюваннях крові та онкології.

«Наш плазма-центр займається забором донорської крові для виготовлення життєво необхідних ліків, таких як: альбуміни та імуноглобуліни. Ми дякуємо нашим військовослужбовцям, які добровільно та організовано приходять і здають плазму крові. Це дуже великий внесок у виробництво ліків, які рятують життя», – зазначила завідувач відділу комплектування й обстеження імунобіологічної фармацевтичної компанії «Biopharma» Наталія Федорів.

Донор може здавати плазму один раз на 2 тижні, адже під час процедури не відбувається значна крововтрата. Спеціальний апарат відділяє плазму від інших клітин крові та замінює недостатні компоненти на спеціальний розчин.

Чернігівські гвардійці здали кров та її компоненти у Чернігівському обласному центрі крові.  

«Я вже неодноразово був донором крові. Вважаю, що донація крові – це справа благородна, особливо в умовах коронавірусної інфекції. Приємно усвідомлювати, що таким чином ми рятуємо життя людей», – поділився враженнями старший сержант за контрактом військової частини 3082 Олександр Гламозда.

Варто зазначити, що здаючи кров, ти не тільки надаєш допомогу тим, хто цього потребує, а й насамперед допомагаєш собі. Наведемо 5 причин, чому слід стати донором крові та її компонентів.

  1. Найголовніша причина – це врятовані життя. Донор, який здав кров 1 раз, рятує життя 3-х людей.
  2. Це корисно для здоров’я. Оновлення крові – відмінна профілактика різних захворювань шлунково-кишкового тракту. У донорів суттєво менший ризик серцево-судинних хвороб та онкологічних захворювань.
  3. Під час донації організм стимулює діяльність органів кровотворення. Тим самим поновлюючи склад крові, покращує загальний стан і самопочуття донора.
  4. Регулярна здача крові запобігає ожирінню. За одну донацію крові людина втрачає 650 ккал, а під час здачі плазми – 470 ккал.
  5. Донорство крові як тренування організму до втрати крові. Регулярний донор має більше шансів справитись з втратою крові, оскільки його організм більш пристосований до реакції на кровотечу, ніж людини, яка ніколи не здавала кров.

 

Відділення інформації і комунікації Північного Київського ТУ за матеріалами з військових частин