НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни по всій Україні було проведено заходи, присвячені цій історичній даті. Адже, рівно 80 років тому нацистська Німеччина атакувала Радянський Союз – першими під удар потрапили українські землі.

Начальник Південного Одеського територіального управління Національної гвардії України генерал-майор Олег Підлубний разом із представниками влади міста, інших силових структур та духовенством зібралися біля пам’ятника невідомому матросу на Алеї Слави в парку ім. Шевченка. Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіалу.

У Миколаєві представники військової частини 3039 взяли участь в урочистій ході, присвяченій Дню скорботи пам’яті жертв війни та вшанували полеглих покладанням квітів до Вічного вогню.

Гвардійці військової частини 3012 отримали можливість поглибити свої знання з історії – методист культурно-просвітницького хабу Геннадій Кіт повідав солдатам про деталі Другої світової. Розповідь ілюструвала фотовиставка, а для більшої наочності гвардійці переглянули фільм «Ціна перемоги» про страшну долю нашої країни у тій війні.

«Друга світова війна забрала життя кожного п’ятого українця. Серед найвідоміших злочинів німців – Голокост, винищення та депортація мирного населення, створення таборів смерті та спалення сіл. Німецька окупація України тривала до листопаду 1944 року», – зазначив Геннадій Кіт.

9-й полк оперативного призначення імені Героя України лейтенанта Богдана Завади Національної гвардії України приєднався до всеукраїнського Дня пам’яті жертв Великої Вітчизняної війни. 

Щороку військовослужбовці вшановують світлу пам’ять мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла крізь кожне серце, кожну долю.

«Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам’ять про тих, хто відстояв перемогу в цій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму. Життєписи цих людей – уроки істинної мужності та патріотизму для сучасників!» – зазначив командир частини полковник Андрій Бєляєв.

У Херсоні, біля пам’ятника на честь загиблих Героїв, що поруч зі стінами військової частини 3056, у присутності гвардійців, капелан отець Юрій провів пам’ятний молебень за душі полеглих військовослужбовців. 

У інформаційно-просвітницькому хабі частини, методист Лариса Данилюк провела бесіду з військовослужбовцями та розповіла цікаві факти з часів Другої Світової війни. Після чого, гвардійці переглянули тематичні документальні фільми. 

Цього дня нацгвардійці разом з усією Україною згадують про мільйони співвітчизників, загиблих у боях, закатованих у неволі, померлих від голоду та тягот окупації.

Група інформації і комунікації Південного ОТО