НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Військовослужбовці угрупування НГУ в ОТУ «Північ» передали дітям Донеччини та Луганщини благодійну допомогу від харківського видавництва «Ранок» та «Основа». Це збірники казок, енциклопедії, література для розвитку, розмальовки, канцелярські вироби, пластилін та багато іншого.

Меморандум про співпрацю між Східним територіальним управлінням НГУ та видавництвами Харкова розпочав також і новий благодійний проект у зоні операції Об’єднаних сил. Гвардійці забезпечують доставку дитячої літератури до виховальних і освітньо-навчальних закладів на Сході.

Військовослужбовці НГУ передали до Луганського обласного будинку дитини №2 подарунки від харківських поліграфічних підприємств. Цей заклад – домівка для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Діти тут знаходяться із вродженими хворобами. Сьогодні тут 49 малюків, наймолодшому з них – 2 місяці, найстаршому – 5 років. Закладом опікується головна лікарка Катерина Донцова, яка у червні 2014 році із окупованого Луганську вивезла 69 дітей на територію, що контролювала Україна.

«Будинок дитини – це домівка для малюків, а ми усі приходимо до них у гості. Потрібно розуміти, що дитина хоче гратися і розважатися постійно і її ніхто не забере сьогодні ввечорі додому. А вона залишиться малювати, захоче послухати казку або поліпити з пластиліну. Це цілодобовий процес. Дуже вдячні усім хто нам допомагає будь-чим, подарунками або просто увагою», – зазначає Катерина Донцова.

Частина вантажу також відправилася до українського селища Нью-Йорк Торецької районної військово-цивільної адміністрації. Через карантинні обмеження червоного рівня загрози на Донеччині, на жаль, гвардійці не змогли доставити подарунки самостійно, тому військовослужбовці спочатку передали вантаж Центру по роботі з дітьми, що постраждали внаслідок бойових дій благодійного фонду «Карітас». А соціальні працівники вже передадуть допомогу до школярів Новгородської загальноосвітньої школи №18, що розташована у буферній зоні неподалік міста Горлівка.

«У цьому навчальному закладі навчається 88 учнів. У саму будівлю школи за часи війни декілька разів потрапляли снаряди, і ви самі можете зрозуміти при яких обставинах живуть діти у «сірій» зоні. Навіть була ситуація, коли під час нашого заняття недалеко від школи почався обстріл і школярі без крику та паніки спокійно просто розсілися по кутках класу. Проте вони залишаються дуже відкритими, щирими, вихованими та їх легко здивувати навіть маленькими подарунками. Ми з радістю передамо подарунки для них», – зазначила соціальний педагог благодійного фонду «Карітас» Юлія Козлова.

Проєкт триватиме і надалі.

 Пресслужба НГУ в ООС