НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Сьогодні гвардійці Міжнародного міжвідомчого багатопрофільного навчального центру підготовки підрозділів, що на Київщині, взяли участь у заходах громадськості міста Борисполя приурочених Дню пам’яті та примирення.

На Книшовому меморіальному комплексі відбулось покладення квітів до Меморіалу на честь захисників Вітчизни страчених у 1941 році фашистськими окупантами, останки яких були віднайдені в ході будівництва у північно-західній частині Борисполя у квітні 2011 року.

«Загалом під час проведення будівельних робіт було віднайдено останки 493 воїнів. З них було ідентифіковано лише дев’ятьох. Встановлено, що це розстріляні окупантами поранені бійці, яких вивозили з Києва на санітарному поїзді у вересні 1941 року», – розповіла директорка Бориспільського державного історичного музею Наталія Йова. «Усіх воїнів, а також Петра Божка, знайденого на Вишгородщині, урочисто перепоховано за участі перших осіб держави 22 червня 2011 року», – додала вона.

Всі учасники заходу вшанували також пам’ять загиблих під час антибільшовицького повстання 1920 року та жертв Великого терору у місті Борисполі, роковини яких припадають саме на ці дні.

Вже завтра гвардійці Міжнародного навчального центру візьмуть участь у офіційних заходах, що відбудуться у Борисполі з нагоди Дня пам’яті та примирення.

Відділення інформації та комунікації Міжнародного центру НГУ