НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Вакцина AstraZeneca (Covishield) поставляється в Україну в багатодозних флаконах. Кожен флакон вакцини містить 10 доз препарату. Для повної імунізації кожна людина повинна отримати дві дози вакцини з інтервалом від трьох до чотирьох тижнів.

 

 

 

«Вакцинацію гвардійців в Маріуполі проводять стаціонарні та мобільні медичні бригади. Процедура безболісна й цілком безпечна. Сьогодні я сам переконався в цьому. Охочих стає дедалі більше, і це не може не радувати, але хотілося, щоб щеплення отримав весь особовий склад. Це убезпечить не тільки тих, хто вакцинується, але й оточуючих», – зазначає лікар медичного пункту Маріупольської бригади лейтенант медичної служби Олексій Бусяк.

 

Перш ніж зробити ін’єкцію, кожен гвардієць надає письмову згоду, розповідає про стан свого здоров’я, а також ознайомлюється з інформацією про препарат. Крім того, проходить огляд у лікаря на відсутність гострих захворювань, підвищеної температури тіла та алергічних реакцій до компонентів вакцини.

 

«Протягом пів години після процедури наш спостерігач дивиться за самопочуттям пацієнта, адже саме в перші 30 хвилин відбувається реакція в організмі. Потім, якщо все добре, ми відпускаємо пацієнта», – розповідає сімейний лікар Маріупольської міської лікарні № 2 пані Катерина.

 

Усі щеплення є добровільними та безоплатними.

 

«Рішення вакцинуватись я прийняв одразу, як тільки дізнався, що буде така можливість. У деяких людей є сумніви щодо наслідків вакцинації. Та всі вакциновані, з ким я спілкувався, стверджують, що все нормально, ніяких наслідків немає. От і треба робити висновки. Після щеплення почуваю себе добре», – підкреслив гвардієць Сергій.

 

Вадим Вигінний