НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Золоте – місто на Луганщині, яке складається з п’яти шахтарських селищ. І Золоте-4, колишнє Партизанське, – одне з них. У липні 2018 року Збройні сили України повернули його під свій контроль. Вже другий рік поспіль безпекою у вищезгаданому населеному пункті опікуються нацгвардійці та поліція. Також в зоні їх відповідальності перебуває невеличке село Катеринівка. Все це вважається районом розведення сил та засобів, щоправда околиці Золотого-4 по декілька  разів на тиждень потрапляють у фронтові зведення пресцентру Об’єднаних сил.

Економіка в Золотому-4 та Катеринівці, ніби, застигла. Молодь, коли є така можливість, виїжджає подалі від злиднів із прифронтового регіону. Люди похилого віку, переважно жінки, тримаються за свої, важкою працею зароблені, напіврозвалені будинки, що заховались серед невисоких териконів густо порослих  «зеленкою». Без великої потреби вони не лишають своїх дворів, тихо доживаючи віку. Самі вони кажуть, що звикли до цього життя, як і до того, що його будь-якої миті може обірвати куля чи уламок. Тут ними посічені ворота, стіни та автомобілі.  Вікна школи та багатьох будівель закриті металевими протиуламковими «сандвічами». У Золотому підростають діти, які не знали іншого способу існування, і не уявляють, що таке мирне життя.

Гарантом безпеки для місцевого населення виступають військовослужбовці Національної гвардії України.  Вони ж завжди приходять на допомогу у скрутній ситуації. Власне тому, для багатьох місцевих мешканців саме український державний прапор за цей час встиг стати символом ладу та законності. Водночас зберегти відносний мир та порядок на цій території, а також не дозволити їй «посіріти» – справа, що потребує значних зусиль від правоохоронців.

 

«Ситуація у смузі відповідальності нашого підрозділу контрольована, але напружена. Особовий склад гідно виконує покладені на нього завдання, забезпечує порядок у Золотому-4 та Катеринівці. Натомість незаконні збройні формування ігнорують режим припинення вогню. Російські окупанти періодично застосовують великокаліберні кулемети, автоматичні станкові гранатомети, станкові протитанкові гранатомети, а подекуди й міномети. Ворог намагається випробувати оборонні можливості українських сил. Ми, у свою чергу, здійснюємо заходи контрдиверсійної боротьби. Виявляємо та блокуємо шляхи можливого проникнення диверсійно-розвідувальних груп на підконтрольну українському Урядові територію», – розповідає військовослужбовець Нацгвардії Микола.

 

За його словами за останні два роки гвардійці встигли вивчити на цій місцевості кожен квадратний метр, а також налагодили добрий контакт з місцевим населенням. У разі загострення ситуації українські воїни запевняють, що здатні дати адекватну відсіч ворогу.

 

Пресслужба угруповання НГУ в ОС