НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Військовослужбовці Національної гвардії України реалізують благодійну акцію з доставки книг  харківських видавництв вихованцям навчальних закладів у районі проведення операції Об’єднаних сил.

Власне сама акція стала можлива завдяки Меморандуму про співпрацю в галузі культури, мистецтва і туризму з підрозділами Національної гвардії України, підписаному цієї весни. До нього долучились чотири харківських видавництва, а саме відомі поціновувачам української книги «Ранок», «Фоліо», «Фабула» та «Vivat».

Одна з таких партій потрапила до Калмиківського ліцею Старобільської міської ради.

«Тісно спілкуємось з Нацгвардію вже чотири роки. Вони нам допомогли облаштувати смугу перешкод, огорожу. Багато заходів спільно проводили, з дітьми у волейбол грали. Не раз допомагали канцелярією, книжками і зошитами. От таких книжечок у нас немає. Принаймні на даний момент ще не отримували. Ми їх передамо початковій школі. Дітки читатимуть і розвиватимуться», – розповіла директор Калмиківського ліцею Людмила Будяк.

Гвардійців зустріли педагоги, адже дітки, наразі, перебувають  на дистанційному навчанні через карантинні обмеження викликані стрімким поширенням COVID-19. Викладацькому складу підбір та якість літератури сподобалась.

«Хочу висловити вдячність учасникам даної акції. Адже все це допомагає нам виховувати наших дітей. Щоб наші козачати-джури могли краще зрозуміти, ким хочуть стати у майбутньому, прищеплювати їм любов до нашої Батьківщини», – подякувала педагог-організатор Ірина Толок

«Всі книжечки дуже гарні. Мені дуже сподобалась ось ця – «Мандруємо Україною. Тут кожна область – як географія, але доступніше: ти ніби переносишся і до Київа, і до Одеси, і до Львова, і до Харкова. Бачу тут і книжку приказок. Дуже гарний підбір», – поділилась емоціями Світлана Кутова.

Для гвардійців подібні моменти теж важливі. Таке спілкування сприяє зміцненню довіри між підрозділами НГУ та населенням у секторі їх відповідальності.

«Наша дружба з вихованцями та педагогами Калмиківського ліцею триває не один рік. Кожна така зустріч, для мене особисто це – великий подарунок. Під час такого спілкування, ти кожен раз пересвідчуєшся, що ми – одне ціле: народ і гвардія, і нам немає чого ділити. Я вдячний харківським видавництвам «Ранок», «Фоліо», «Фабула» та «Vivat» за таку прекрасну нагоду допомогти людям, яких ми ж таки і захищаємо. Довіра – це те, на чому ми будуємо безпеку», – пояснив військовослужбовець НГУ Артем.

Довідково: У Ліцеї вчиться до двох сотень вихованців. Є серед них і переселенці з окупованих територій. Тут дбають про розвиток здібностей дітей, роблять все можливе, аби вони могли реалізувати свій творчий потенціал. Навчальний заклад має свою сторінку Facebook, сайт, діти випускають газету.

Пресслужба угруповання НГУ в ОТУ «Північ»