НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

На базі 233 загальновійськового полігону Збройних сил України, що на Рівненщині, артилерійські та мінометні батареї військових частин 3028 та 3008 Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України вдосконалювали свою майстерність та тренувались в ураженні умовного противника.

Протягом місяця гвардійці-артилеристи відточували навички у володінні штатним озброєнням та управлінні підпорядкованими підрозділами.

«Під час тактичних навчань артилерійські підрозділи щоразу відпрацьовують різні завдання. Зокрема дії під час підвищення у ступені бойової готовності, вихід з базового табору в райони зосередження, дії під час здійснення маршу, зайняття вогневих позицій та рубежів, проведення усіх заходів з підготовки стрільби і управління вогнем, дії за ввідними. Значна увага приділялась відпрацюванню питань швидкого залишення позицій, внутрішньо позиційного маневру та виходу в район очікування. Це робимо для того, щоб унеможливити визначення положення артилерійських підрозділів під час ведення вогню. Як кажуть піт артилериста береже кров піхотинця, тому кожен із військовослужбовців з повною відповідальністю поставився до завдань, які перед ним стояли», – розповів начальник артилерії Західного ОТО підполковник Андрій Гамарнік.

На завершальному етапі тактичних навчань було проведено бойові артилерійські стрільби, де офіцери-артилеристи виконували залікові вогневі завдання.

«Мінометна батарея військової частини 3008 відпрацьовувала вогневі завдання з ураження цілей противника. Військовослужбовці показали високий рівень, як у визначенні координат положення противника, так і у веденні вогню. Вважаю мету зборів досягнуто в повному обсязі , особовий склад здобув практичні навики та вміння в артилерійській справі», – говорить командир мінометної батареї в/ч 3008 лейтенант Андрій Сорока.

Під час третього етапу навчань, а саме вогневого ураження противника кожен гвардієць, від командира батареї до останнього номера обслуги, швидко та точно виконував свої функціональні обов’язки. Протитанкова артилерійська батарея знищувала танки та броньовану техніку противника, тоді як гаубична самохідна-артилерійська батарея та мінометні батареї виконували вогневі завдання із закритих вогневих позицій з ураження живої сили противника, протитанкових та вогневих засобів, командно-спостережних пунктів та радіолокаційних станцій.

 «Для нас такі навчання є важливими не тільки в контексті підвищення майстерності бійців, а й для злагодженості підрозділів. Саме від ефективності артилерійського вогню залежить результат бою, оскільки артилерія є основним вогневим засобом. Ми мусимо бути готові у будь-яку хвилину висунутися на вказані позиції, вступити у бій і знищити ворога», – каже начальник артилерії військової частини 3028 капітан Костянтин Бірюков.

Двічі на рік з усіма артилерійськими підрозділами Нацгвардії проводяться польові виходи з бойовою стрільбою. Саме на таких навчаннях гвардійці удосконалюють свою майстерність. Адже щоб відповідати словам – «Кожен постріл – точно в ціль!» потрібно працювати над собою.

 

Микола Коваль