НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52

Сьогодні, 5 січня, виповнюється 30 років Головному управлінню Національної гвардії України. Це головний орган військового управління Національної гвардії України, що виконує завдання з реалізації державної політики з питань діяльності Національної гвардії України, забезпечує організацію виконання покладених на Національну гвардію України завдань та основних функцій та здійснює керівництво усіма військовими частинами й підрозділами, а також ряд інших завдань відповідно до законодавства.

Для погодженого вирішення питань, що належать до компетенції головного органу військового управління НГУ, обговорення найважливіших напрямів його діяльності та розвитку Національної гвардії України в головному органі військового управління НГУ утворюється постійно діючий колегіальний дорадчий орган – військова рада. Нещодавнє засідання військової ради відбулося 17 грудня 2021 року.

У 2017 році Нацгвардія стала повноправним членом Міжнародної асоціації сил жандармерії та поліції в статусі військової установи FIEP. Це свідчить про визнання НГУ рівною серед аналогічних формувань країн Європи та світу, сприяє її подальшому ефективному реформуванню та підвищенню рівня національної безпеки й обороноздатності України.

Прийнята у кінці 2020 року нова структура Головного управління є наближеною до організаційно-штатних структур органів управлінь країн-членів міжнародної Асоціації FIEP та НАТО, а також сектору оборони України.

У 2021 році затверджено Візію Національної гвардії України – це своєрідна стратегія, що визначає напрямки розвитку структури на довгострокову перспективу – до 2035 року. Документ розроблений представниками НГУ із залученням іноземних радників, представників МВС, Міністерства оборони та Національного інституту стратегічних досліджень.

Переведення територіальних управлінь та військових частин Національної гвардії України на нову структуру, розвиток інфраструктури військових частин та навчальних закладів гвардії, переоснащення сучасними зразками озброєння та військової техніки підрозділів, нарощування спроможностей та підвищення рівня взаємосумісності і взаємодії з іншими складовими сектору безпеки і оборони України, – серед пріоритетних завдань, які стоять перед НГУ.

Пресслужба НГУ