НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52

Навчальні збори з головними сержантами військових частин Східного ТУ, Національної академії НГУ та військової частини 2276 відбулися на базі 5-ї Слобожанської бригади.

Головні сержанти військових частин вдосконалювали методичну майстерність в управлінні особовим складом у професійній діяльності. Учасники зборів відпрацювали нові методи роботи з військовослужбовцями, ознайомилися зі способами управління військами армій країн НАТО, взяли участь у лекції з психології та поновили навички з тактики та наданні першої медичної допомоги за протоколом MARCH.

Наразі, головний сержант військової частини – це лідер та наставник для рядового та сержантського складу. Це людина, що користується авторитетом серед військовослужбовців та має досвід служби понад 10 років.

«До такої цієї посади я крокував поступово, долаючи щаблі службової драбини від солдата строкової служби, командира відділення, до начальника варти і так далі. Перед призначенням на цю посаду я мав досвід роботи у війську 14 років. В ідеалі сержант повинен прослужити на різних посадах, щоб стати різнобічно розвинутим військовим спеціалістом та володіти функціональними навичками своїх підлеглих. Ці збори я використав для розвитку своїх індивідуальних спроможностей, які буду використовувати у професійній діяльності», – розповідає головний сержант 5-ї Слобожанської бригади майстер-сержант Роман Самолюк.

Зауважимо, що сьогодні триває реформа сержантського корпусу, яка має на меті зміцнити його позиції в ієрархії управління підрозділами.

«Період розбудови сержантського корпусу продовжується. Проте нам вже є чим пишатися. У Національній гвардії створені навчальні програми для військовослужбовців під назвою «Період Розвитку». Програма має декілька рівнів, що дає змогу розвиватися військовослужбовцю від посади стрільця до головного сержанта роти та батальйону. Водночас поки проходить етап становлення такий громадський орган як Рада сержантів», – зазначає головний сержант Східного ТУ майстер-сержант Максим Кісельов.

Нагадаємо, з початку 2021 року у військах тривала переатестація у військових званнях військовослужбовців рядового, сержантського та старшинського складу. П’ять військових звань зазнали трансформацій, крім того, нині вже не існує старшин та прапорщиків в українській армії більше.

Діана Краснікова, Влад Давидовський