НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У Дрогобичі, що на Львівщині, з’явилась гімназія, яка носить ім’я Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького.

Відповідне рішення було прийнято під час сесії міської ради депутатами міста. Це ім’я присвоїли гімназії №5.

Уже на Покрову планується офіційне представлення новоприсвоєного імені, на якому будуть присутні близькі генерала, його побратими та друзі.

Довідково. Сергій Петрович Кульчицький (17 грудня 1963 – 29 травня 2014) – український військовий, генерал-майор, начальник управління бойової та спеціальної підготовки Головного управління Національної гвардії України. Герой України (посмертно).

Навесні 2014 року, в умовах початку російської збройної агресії проти України, генерал-майор Кульчицький брав активну особисту участь у створенні першого добровольчого підрозділу, сформованого із активістів Самооборони Євромайдану – 1-го резервного батальйону Національної гвардії. Разом із підготовленими ним резервістами вирушив у район проведення антитерористичної операції на Схід України. Від першого дня він був разом зі своїми солдатами.

Загинув 29 травня 2014 року в зоні бойових дій під час антитерористичної операції Поблизу міста Слов’янська після розвантаження продуктів харчування на 4-й блокпост та проведення ротації особового складу, повертаючись з району гори Карачун, був обстріляний з лісосмуги та підбитий терористами з ПЗРК гелікоптер Мі-8МТ Національної гвардії України, на борту якого був генерал-майор Сергій Кульчицький. Під час падіння вибухнули паливні баки. В результаті події загинули представники спецпідрозділу МВС України та військовослужбовці Національної гвардії, в тому числі й генерал Кульчицький Сергій Петрович.

Кульчицький став першим українським генералом, загиблим під час війни на Донбасі.

 

Аліна Новікова