НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52

10 серпня 2019 року став трагічним днем для гвардійців – на передовій в районі Світлодарської дуги загинув наш бойовий товариш Роман Романенко на псевдо «Біч». Азовець підірвався на ворожому фугасі, виконуючи бойове завдання в районі Світлодарської дуги. Йому було 25 років.

«Біч» був природженим воїном. 10 серпня 2019 року група, в якій працював Роман, відстежувала пересування противника. Життя бійця обірвав вибух ворожого фугасу. Тричі бойові побратими намагалися евакуювати тіло Романа, та ворог продовжував підступно обстрілювати місце трагедії, заважаючи це зробити. Ведучи шквальний вогонь з усіх видів озброєння в бік бійців «Азову», окупанти забрали тіло з поля бою. Майже три доби наші бійці боролися за те, щоб повернути полеглого, і лише 13 серпня, завдяки спланованому обміну, підрозділ зміг на передовій попрощатися із загиблим. До останньої секунди свого життя він захищав рідну землю, стояв поряд зі своїми побратимами.

14 серпня Романа було поховано в його рідному Дніпрі, на кладовищі на Чаплинській. Втрата «Біча» стала великою трагедією.

Сьогодні, у день других роковин з дня загибелі, на стройовому плацу, хвилиною мовчання особовий склад 12-ї бригади оперативного призначення імені Дмитра Вишневецького Національної гвардії України вшанував пам’ять молодшого лейтенанта Романа Романенка.

«Роман Романенко був справжнім патріотом, який боровся за суверенітет та цілісність держави, і віддав своє життя за спокій на рідній землі. Героїчна постать Романа ніколи не буде забута та назавжди закарбується на сторінках історії нашої держави. Ми пам’ятаємо і низько схиляємо голови перед усіма воїнами, які поклали свої життя задля України», – промовив звертаючись до присутніх командир Маріупольської бригади полковник Денис Шлега.

Група інформації та комунікації військової частини 3057