Friday, 14 August, 2020 - 06:10
14 Sep 2015

Сила духу і тіла: про спорт у Національній гвардії

 

12 вересня вся Україна відзначала День фізичної культури та спорту. Не оминула ця подія і Національну гвардію – в її лавах сьогодні служить 57 спортсменів. За їх перемогами і поразками ми спостерігаємо затамувавши подих в надії у черговий раз почути український гімн і побачити як жовто-блакитний прапор майорить над полем змагань.

 

Як саме спортсмени потрапляють до Нацгвардії і які особливості їх служби, ми запитали у начальника спортивної команди НГУ Олексія Полякова.

 

Спортсмени приходять до нас з різних видів спорту – плавання, фехтування, веслування на байдарках та каноє, велоспорт, кульова стрільба…Національна гвардія є колективним членом фізкультурно-спортивного товариства «Динамо», де у дитячо-юнацьких школах тренуються майбутні спортсмени. З досягненням призовного віку найкращі запрошуються до лав НГУ і так потрапляють на службу.

 

Нацгвардійці-спортсмени відповідально ставляться до завдань, що покладає на них держава. Можливо не всі про це знають, та з початку антитерористичної операції ряд військовослужбовців спортивної команди Нацгвардії приймав активну участь у бойових діях на сході нашої країни.

 

Президент спортивного комітету України Ілля Шевляк, вітаючи спортсменів з їх професійним святом в Головному управлінні НГУ, відзначив:

 

Для мене велика честь говорити про те, що наші спортсмени – одні з перших, хто добровольцями пішли на передову. Вони сьогодні не просто відстоюють незалежність України на передовій, але також докладають чимало зусиль, готуючи різні військові формування до виконання відповідних обов’язків в зоні АТО.

 

Рівень представників українського спорту досить високий і це неодноразово відзначалося громадськістю. Проте часто наші спортсмени працюють лише на голому ентузіазмі. В теперішніх умовах держава не має можливості відзначати спортсменів так, як вони цього заслуговують і потребують.

 

Микола Балан, т. в. о. Командувача Національної гвардії каже, що незважаючи на такий стан справ, деякі кроки зроблено. Так, спортивна команда НГУ у 2015 році була переформатована у спортивний клуб Національної гвардії. Також зараз активно ведеться робота щодо підвищення грошового забезпечення військовослужбовців. Це стосується і спортсменів, які проходять службу в лавах НГУ.

 

«Це невелика, але все-таки певна частка турботи про спорт, про фізичну культуру і про спортсменів зокрема», – відзначив Микола Балан.

 

Національна гвардія пишається своїми представниками, які гордо несуть український прапор і показують своїми рекордами незламний український дух, силу та мужність.

 

Інна Чорна, прес-служба НГУ