Sunday, 6 December, 2020 - 03:59
28 Sep 2020

Гвардійці зі складу ООС пройшли тестування на COVID-19 методом ІФА

 

20 військовослужбовців угруповання Національної гвардії України в ОТУ «Схід» здали кров для проведення імуноферментного аналізу у Великоновосілківській центральній районній лікарні.

 

Такі заходи проводяться 1 раз на 30 діб для тестування особового складу, який виконує службово-бойові завдання в районі проведення операції Об’єднаних сил та контактує з місцевим населенням в межах своїх обов’язків.

 

За словами лікарів, так можна швидко виявити джерело коронавірусу,  локалізувати та попередити його розповсюдження серед  військовослужбовців та осіб, з якими вони контактують.

 

Військовослужбовці Національної гвардії України — одна з категорій населення, якій проводять в Україні таке тестування масово для уникнення виникнення спалахів хвороби у колективах, які можуть контактувати з хворими у межах своїх службових обов'язків (як і медичним працівникам, представникам Національної поліції, Державної прикордонної служби, працівникам патологоанатомічних, судово-медичних бюро тощо).

 

МОЗ наголошує, що ПЛР залишається єдиним видом дослідження, який дає підстави для встановлення діагнозу «COVID-19». Позитивний результат ІФА-тесту буде додатковою підставою для ПЛР-дослідження.

 

Використання ІФА-тестів для виявлення антитіл COVID-19 врегульоване наказом МОЗ від 20.05.2020 № 1227 «Про затвердження змін до Стандартів медичної допомоги „Коронавірусна хвороба“» (COVID-19).

 

Довідково. Імуно-ферментний аналіз — це вид аналізу, за допомогою якого виявляється комплекс «антиген — антитіло», який виробляється коли організм уражений вірусом. Цей комплекс утворюється завдяки імунологічній реакції антигену з відповідним антитілом.

 

Пресслужба угруповання НГУ в ООС