Friday, 18 September, 2020 - 16:54
26 Nov 2019

Відбулась зустріч членів Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності із керівництвом Національної гвардії України

25 листопада 2019 року відбулась зустріч членів Комітету з керівництвом Національної гвардії України. Тема зустрічі «Нацгвардія України – військове формування з правоохоронними функціями. Проблеми законодавчого забезпечення та шляхи їх вирішення».

 

Під час зустрічі були обговорені питання законодавчого забезпечення діяльності Національної гвардії України, проблемні аспекти, шляхи їх вирішення та напрямки співпраці.

 

Окремо обговорили питання статусу, місця, ролі, функцій та меж відповідальності Національної гвардії України, обсягу повноважень військовослужбовців Національної гвардії України, особливостей функціонування та підпорядкування в мирний час і під час особливого періоду, пропозицій щодо реформування Національної гвардії України як складової сектору безпеки України, правового статусу аналогічних формувань в зарубіжних країнах та інші питання.

 

Своєю чергою, командувач НГУ генерал-лейтенант Микола Балан зазначив, що сьогодні розвиток складових сектору безпеки і оборони держави, у тому числі Національної гвардії як військового формування з правоохоронними функціями вимагає здатності швидко та ефективно реагувати на динамічні зміни безпекового середовища як у державі, так і у світі.

 

- Ми постійно працюємо над тим, аби мати єдині стандарти і бути готовими до виконання завдань разом з правоохоронними формуваннями по всій території держави та з силами оборони в зоні проведення операції Об’єднаних сил. З цією метою також враховуємо досвід наших партнерів у Європі, США та Канаді для набуття критеріїв, необхідних до приєднання до світових безпекових організацій, - зазначив командувач НГУ.

 

За результатами зустрічі народними депутатами України - членами Комітету будуть прийматись рішення про використання такої інформації в рамках роботи з удосконалення законодавчого забезпечення діяльності Національної гвардії України.

 

Нагадаємо, що 16 жовтня 2017 року Національна гвардія України стала повноправним членом Міжнародної асоціації сил жандармерії та поліції в статусі військової установи (FIEP – абревіатура від перших літер країн-засновниць – Франції, Італії, Іспанії та Португалії). За рішення про вступ НГУ до організації усі учасники на Саміті проголосували одноголосно.

 

Головні переваги членства в Асоціації FIEP: поглиблена співпраця з військовими правоохоронними формуваннями країн-членів та партнерів Асоціації FIEP, впровадження інновацій аналогічних структур з інших країн, посилення взаємної солідарності та спільного підвищення якості організаційних та структурних моделей, погодження їх у відповідності до наявних міжнародних угод, сприяння обміну інформацією та досвідом у таких секторах: людські ресурси; організація служби; нові технології та логістика; вирішення загальноєвропейських питань.

 

Об’єктивно вважається, що Асоціація FIEP – це потужна платформа для формування спільної політики, спрямованої на забезпечення стабільності та безпеки в європейсько-середземноморському регіоні.