Saturday, 19 September, 2020 - 14:32
19 Oct 2019

Один день з патрулем Національної гвардії у Дніпрі та Херсоні

Журналісти регіональних відділень Суспільного мовлення "UA" провели день із гвардійськими патрулями та розпитали гвардійських правоохоронців і звичайних прохожих, що вони думають про патрулювання.

 

Дніпро. Перед патрулюванням нацгвардійцям визначають карту пішого та автомаршрутів. Також вони отримують орієнтування на злочинців, які перебувають в розшуку.  Зазвичай у патрулі - від двох до трьох людей, може бути один кінолог з собакою. Один патруль пересувається на поліцейському автомобілі.

 

– Сьогодні патруль з нацгвардійців направився патрулювати Центральний район міста. У групы, яка стежить за порядком на Європейській площі, – Богдан Лешкович.

 

Нацгвардійці патрулюють вулиці у військовій формі, мають при собі травматичний пістолет та газовий балончик, для затримання використовують металеві кайданки.

 

У Дніпрі щоденно для патрулювання вулиць залучається до ста військових.

 

Пресофіцер управління Нацгвардії у Дніпрі Сергій Шенклян каже, що основна мета військових патрулів – запобігання злочинам та профілактика правопорушень.

 

– За період з 1 серпня 2019 року, фактично за два з половиною місяці роботи наших патрулів, було затримано за підозрою в скоєнні кримінальних злочинів 22 особи, за адміністративні правопорушення – 397 осіб, було вилучено один пістолет, це був стартовий пістолет, перероблений під стрільбу бойовими патронами, – зазначив пресофіцер.

 

Нацгвардійці виходять на вулиці, аби слідкувати за порядком п’ять днів на тиждень. У середньому, одне патрулювання триває шість годин. Зазвичай, відпочивають у будні дні, адже на вихідних, говорить пресофіцер, кількість злочинів зростає.

 

Про той же день. але уже в більш південному регіоні України — Херсоні, дивіться у сюжеті: 

 

 

За матеріалами сайтів регіональних телеканалів суспільного мовлення України