Friday, 14 August, 2020 - 04:34
09 Oct 2019

25 історій кохання військових, які загинули та почали жити в книзі «Соло надірваних струн»

 

«Якби мене запитали, чи хотіла б я ще раз повторити свій життєвий шлях, я б зі стовідсотковою впевненістю відповіла: Так, я готова прожити своє життя ще раз, і ще раз стати дружиною Тараса. Єдине, що я б змінила, то, мабуть, себе саму, більше давала б чоловіку любові та уваги, більше говорила б йому, як сильно я його кохаю, адже треба вміти цінувати тих, хто є з нами поряд, тут і тепер».

 

Ці слова – слова з історії кохання Уляни Дорош, чоловік якої загинув на Сході України. Таких жінок в Україні тисячі, і історій кохання, які досі живуть в їх серцях – тисячі. Деякі з цих історій відтепер навічно залишаться на сторінках книги Наталії Хаммоуди «Соло надірваних струн», яку презентували Львові.

 

На сторінках першого видання зібрані 25 історій кохання, які розповіли авторці книги жінки, які втратили своїх чоловіків у боротьбі за Україну.

 

 

 

Серед цих  розповідей любові є дві про кохання гвардійців 2 Галицької бригади Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України: Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького та капітана медичної служби Тараса Кончевича.

 

Ідея створення книги народилась у Португалії, а сама авторка живе у Тунісі, виконавці ж з України. По всій країні збирали історії, у Тунісі їх писали, а друкували у Білій Церкві.

 

«Це показує те, наскільки світ став тісний і наскільки українців багато по всьому світу, – говорить Костянтин Климчук, генеральний директор видавництва «Час змін інформ». – Ця книга живий приклад того, як через волонтерство ми можемо допомогти один одному. Це лише перша книга, всього плануємо випустити 25, у тому числі й історії з Криму. У кожній області свої історії кохання, тому ми хочемо ще раз вдихнути в них життя. Ми думаємо, що ці книги повинні показати, наскільки важко нашій країні дається свобода та незалежність».

 

Надія Богданівна Кульчицька, дружина «небесного генерала», розповідає що працювали з автором книги через соціальні мережі та месенджери. Пані Наталія присилала текст, а Надія Богданівна перечитувала та поправляла. Говорить, що їх історія кохання з генералом її історія щастя.

 

«Ми познайомились з Сергієм Петровичем по фото: він побачив моє, а я його, – розповідає Надія Богданівна. - Так і листувались три роки. Він навчався, і я навчалась. Він був моєю долею, а я його. Майже тридцять років ми прожили разом. Але я точно знаю, що він і досі поруч».

 

 

Лейтенант Аліна Новікова