Friday, 27 November, 2020 - 16:13
08 Oct 2019

«Нацгвардія готова ділитися власним досвідом з протидії гібридним загрозам та проведення стабілізаційних дій» - Микола Балан під час засідання FIEP

 

Національна гвардія України може стати однією з перших структур, яка проводитиме стабілізаційні дії правоохоронного характеру на території власної держави в умовах гібридної війни. І цей досвід може стати хрестоматійним для багатьох правоохоронних структур з військовим статусом країн світу. Він безперечно буде предметом ретельного дослідження, а також основою чисельних концептуальних документів світових безпекових організацій.

 

Про це командувач Національної гвардії України генерал-лейтенант Микола Балан заявив під час свого виступу на Вищій Раді Директорів та Командувачів Міжнародної Асоціації сил жандармерії та поліції у статусі військової установи FIEP, яка сьогодні проходить в місті Нордвейк Королівства Нідерландів.

 

Генерал-лейтенант Балан також зазначив: «Ми готові провести засідання робочої групи за напрямком проведення спеціальних операцій в наступному році та Комісію Асоціації у 2021 році. Наші фахівці ознайомлять колег по Асоціації з власним досвідом підтримання безпеки всередині держави, водночас захищаючи територіальну цілісність та незалежність від зовнішнього агресора».

 

Крім цього, у своєму виступі командувач Нацгвардії привітав нових повноправних членів Асоціації: Національну гвардію Кувейту та Національну жандармерію Сенегалу. Водночас, генерал-лейтенант Балан побажав Командувачу Королівської жандармерії Марокко, який прийняв президентство в Асоціації на наступний рік, продовжувати започатковані традиції та примножувати авторитет FIEP на міжнародній арені.

 

Під час засідання Вищої Ради виступили й інші очільники структур-учасниць Асоціації FIEP. Кожен з них підкреслив, що сучасні виклики, такі як тероризм, торгівля людьми та наркотиками, не мають кордонів і їх неможливо долати самостійно. Лише об’єднавши зусилля і досягнувши максимальної сумісності між структурами FIEP, можливо ефективно протидіяти злочинам, викликам і загрозам світовій безпеці.

 

На завершення Вищої Ради було визначено тему засідання на наступний рік. З огляду на критичне збільшення масових демонстрацій у світі, що супроводжуються насильством з боку демонстрантів, на 2020 рік було обрано тему «Управління масовими заходами».

 

Прес-служба НГУ

Фото Руслана Музичука