Wednesday, 24 February, 2021 - 22:26
09 Sep 2019

Медична реабілітація за кордоном: куди цього разу військові Нацгвардії вирушили відновлюватись після війни?

 

Сьогодні, 9 вересня, з міжнародного аеропорту «Бориспіль» для проходження медичної реабілітації вирушили троє представників Національної гвардії України — один діючий офіцер та двоє бійців, які проходили службу в НГУ протягом 2014-2015 років. До кінця поточного місяця своє здоров’я гвардійці відновлюватимуть в Латвійській Республіці.

 

Усі троє свого часу брали участь у проведенні антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях. У ході виконання бойових завдань військові отримали поранення різного ступеня тяжкості, що спричинило ампутацію деяких частин тіл. Після цього гвардійці проходили лікування як у державних лікувальних закладах, так і за кордоном. Кожен з них сьогодні користуються протезами.

 

Медичне відновлення нацгвардійці проходитимуть в Національному реабілітаційному центрі «Вайварі», який знаходиться у місті Юрмалі. Саме цей лікувальний заклад спеціалізується на відновленні ортопедичних можливостей людей, які отримали пошкодження кінцівок тіла та користуються протезами. Також разом з гвардійцями відновлення проходитимуть побратими зі Збройних Сил України.

 

Олег Петренко — колишній контрактник окремого загону спеціального призначення «Азов» маріупольського полку Нацгвардії. У листопаді 2015-го боєць отримав бойову травму правої кисті, що пізніше спричинило ампутацію трьох пальців. Невдовзі Олег проходив протезування в Італії завдяки фінансуванню Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО.

 

Сьогодні він — один з тих, хто вирушив на реабілітацію до Латвії. Ветеран переконаний, що відновлення піде йому на користь. «Потрібно вміти правильно користуватися та налаштовувати протез. При тому, що з часом тіло змінюється. Ти можеш набирати вагу, або її втрачати - так само і протез потрібно пристосовувати», — розповів Олег.

 

Реабілітація у Юрмалі стала можлива завдяки програмі Уряду Латвії медичної реабілітації для військовослужбовців ЗСУ та інших військових формувань, які брали участь у проведенні антитерористичній операції (операції Об’єднаних сил). Зазначимо, що від початку участі військових Національної гвардії у АТО (ООС) майже сто військових пройшли медичну реабілітацію за кордоном.

 

Прес-служба НГУ

Фото Олексія Павлюка