Tuesday, 29 September, 2020 - 13:49
24 Jul 2019

5 років тому гвардійці повернули мир до Рубіжного, Сєвєродонецька та Лисичанська

У ці дні 5 років тому військовослужбовці Національної гвардії України разом з бійцями ЗСУ, добровольчими батальйонами та правоохоронцями звільнили від російських бойовиків Лисичансько-Сєверодонецьку агломерацію. Це стратегічно важливий транспортний вузол у західній частині Луганської області, який формують міста Сєвєродонецьк, Лисичанськ та Рубіжне. 19 липня 2014 року сили АТО розпочали операцію по звільненню цих населених пунктів.

 

У ніч на 21 липня ударна група сил АТО оточила Рубіжне. Визволення міста відбувалося в умовах повної бойової взаємодії Національної гвардії України, Збройних Сил України, підрозділів міліції та добровольчих батальйонів. Разом із підрозділами НГУ та ЗСУ зайшли в місто бійці батальйонів міліції особливого призначення «Чернігів», «Луганськ-1» та батальйону «Айдар» і закріпилися на території Рубіжанського трубного заводу. Всі операції відбувалися максимально тихо, тож за кілька годин сили АТО взяли під контроль будівлі міліції та міської ради.

 

Зранку 21 липня 2014 року місто Рубіжне було повністю звільнено та зачищене від бойовиків. У місті була відновлена законна українська влада.

 

22 липня атакувальний тиск сил АТО на озброєних бойовиків продовжився. Українські війська штурмували Сєвєродонецьк і вибили окупанта. У звільненні Сєвєродонецька відзначився командир окремої криворізької бригади охорони громадського порядку Національної гвардії України полковник Олександр Радієвський. Після зачистки міста офіцер-гвардієць вийшов до місцевих мешканців біля будівлі міської ради. Вони його зустріли оплесками та подякували за визволення.

 

23 липня під час запеклого бою в сусідньому місті Лисичанську полковник Олександр Радієвський загинув від кулі снайпера. Тоді, намагаючись врятувати свого командира, також загинули командир батальйону цієї військової частини НГУ підполковник Павло Сніцар і солдат Ігор Коцяр. Активні бойові дії у Лисичанську тривали 22-24 липня, у тому числі із застосуванням артилерії. 24 липня українські сили в черговий раз штурмували ворожі позиції в місті. Увечері після зачистки та звільнення Лисичанська бійці батальйону спеціального призначення НГУ «Донбас» підняли український прапор над будівлею Лисичанської міської ради.

 

З 25 липня люди почали повертатися із сусідніх міст додому у звільнений, український Лисичанськ.

 

Вічна пам’ять і слава Героям України!

 

Прес-служба НГУ