Saturday, 19 September, 2020 - 16:06
19 Jun 2019

Чесно, швидко, достовірно: гвардійський поліграфолог проходить навчальний курс від провідного американського закладу у галузі

 

З 21 травня поліграфологи різних українських силових структур проходять курс підвищення кваліфікації від всесвітньо відомої школи підготовки поліграфологів – Американського Міжнародного Інституту Поліграфа. Програма працює на території Академії патрульної поліції за підтримки посольства США в Україні для формування кадрового резерву тренерів у правоохоронній сфері, де поліграфологія стає значимим інструментарієм роботи.

 

Триватиме курс до кінця липня. Головний тренер курсу – відомий у всьому світі в колі поліграфологів Чак Слапскі.

 

«Поліграфолог має бути допитливим, дуже добре розуміти людську природу і також – дуже швидко приймати рішення у стані стресу. Думаю, усі учасники цього курсу будуть успішними, бо я бачу, що вони дуже працьовиті», – поділився враженнями від курсу Чак Слапскі.

 

За результатами курсу слухачі семінару отримають сертифікат курсу від  Американського Міжнародного Інституту Поліграфа та зможуть проводити тренінги для інших своїх колег.

 

Від Національної гвардії участь бере спеціаліст поліграфа зі Львова лейтенант НГУ Олександр Федчук.

 

Гвардієць ділиться враженнями: «Нас навчає «жива легенда» полігафології Чак Слапскі. Сподіваюся, що навчання не пройдуть безслідно і поліграф буде застосовуватися в Україні та Національній гвардії на ще більш високому рівні. Цей досвід, який я отримую на цих навчаннях, однозначно мені допоможе ефективніше працювати з поліграфом. Практична частина занять проходить з використанням поліграфа «AXCITON» – у Національній гвардії я використовую такий же. А також після закінчення курсу я зможу працювати тренером».

 

З 2017 року у Національній гвардії України почалося ефективне впровадження поліграфів. Зокрема, використовуються апарати для відбору кандидатів на військову службу та для призначення на керівні посади, а також – під час проведення службових перевірок, розслідувань.

 

«Поліграф економить нам кошти і час. Ми набагато швидше отримуємо інформацію і можемо з нею працювати для подальшої оцінки або розслідування. Це шалений досвід, яким нема з чим порівняти. Виключається людський фактор, зокрема інтуїція, це ефективніше допомагає виявити правдивих і неправдивих осіб (спрямовану брехню, надання завідомо недостовірної інформації під час анкетування або показів – авт.). Як показує практика, за тими методиками, за якими ми працюємо, достовірність отриманої інформації досягає 95%», – розповідає про досвід використання Олександр Фадчук.

 

Як зазначає офіцер, поліграфологом в Національній гвардії може стати військовослужбовець, що має базову психологічну освіту і отримав свідоцтво державного зразка про підвищення кваліфікації з проведення психофізіологічних досліджень та експертизи з використанням поліграфа.

 

Довідково. Чак Слапскі – доктор кримінального судочинства та менеджменту. Має 34-річний досвід роботи з поліграфами у різних країнах. За 25 років служби в армії США пройшов шлях від спеціального агента – поліграфолога команди кримінальних розслідувань до директора Інституту поліграфа Міністерства оборони США, віце-президента і члена ради директорів Американської асоціації поліграфологів.

 

Ганна Ільченко, фото Олексія Павлюка