Wednesday, 24 February, 2021 - 22:25
11 Jan 2019

Україна дотримується прав людини у районі проведення операції Об'єднаних сил

Дотримання норм міжнародного гуманітарного права є одним з пріоритетних завдань нашої країни, особливо в районі проведення ООС.

 

З метою вдосконалення механізму взаємодії ЗС України з міжнародними організаціями, які покликані сприяти дотриманню прав людини, особливо у зоні воєнних конфліктів, у м. Краматорськ була проведена робоча зустріч з Головою Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні пані Фіоною Фрейзер. З української сторони у заході взяли участь представники Командування ОС, ДСНС, ДПСУ, СЦКК, Об’єднаного центру цивільно-військового співробітництва ОКП ОС, ДФС та начальник групи морально-психологічного забезпечення угрупування Національної гвардії в ОС.

 

У ході зустрічі сторони обмінялися даними щодо окремих питань, які перебувають у зоні посиленої уваги Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, а саме: втрат (та їх запобігання) серед цивільного населення в районі проведення ООС; дотримання майнових тощо прав цивільного населення; свобода пересування цивільних осіб; загибель чи поранення цивільних осіб у результаті необережного поводження зі зброєю.

 

Представниками української сторони Голові Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні пані Фіоні Фрейзер була доведена інформація щодо відновлення об’єктів інфраструктури населених пунктів, які зазнали руйнувань чи пошкоджень внаслідок воєнних дій, зокрема відновлення водо, електро та газопостачання у деяких населених пунктах, що, безперечно, сприяє зниженню рівня соціальної напруженості та дотримання прав людини; надані дані ґрунтовної роботи з інформування населення щодо протимінної безпеки, особливо дітей та молоді; забезпечення гуманітарних конвоїв міжнародних громадських організацій; збільшення пасажиропотоку через лінію розмежування, що, безперечно свідчить про правильно організовану й безпечну роботу контрольних пунктів в'їзду-виїзду.

 

Під час доповіді Голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні пані Фіона Фрейзер відмітила зменшення кількості втрат серед цивільного населення та запевнила, що у подальшому готова надати будь-яку експертну допомогу, зокрема у забезпеченні проведення тренінгів, семінарів для членів Робочої групи. Окремо пані Фіона Фрейзер вітала створення наприкінці минулого року за наказом Командувача ОС Робочої групи із збору та узагальнення інформації про випадки поранення і загибелі цивільного населення.

 

Також під час зустрічі було обговорено вдосконалення механізму врегулювання конфліктів, зокрема обміну відповідними даними та більш тісній взаємодії, що у подальшому сприятиме забезпеченню дотримання прав людини в районі проведення ООС.

 

Прес-служба угруповання НГУ ОС за матеріалом прес-центру Об'єднаних сил