Friday, 14 August, 2020 - 05:52
08 Nov 2018

Міжнародний центр підготовки підрозділів Нацгвардії – місце, де народжуються професіонали

 

Підтримка правопорядку під час масових заходів та надзвичайних ситуацій, проведення пошуково-рятувальних заходів та надання допомоги громадянам, забезпечення громадської безпеки, антитерористичні та контрдиверсійні заходи, виконання миротворчих завдань під егідою Організації Об’єднаних Націй. Усе це – основні напрямки, за якими сьогодні готують військовослужбовців у Міжнародному міжвідомчому багатопрофільному центрі підготовки підрозділів, що дислокується поблизу села Старого на Київщині.

 

На земельній ділянці площею понад 16 тисяч гектарів, на яких сьогодні розташовується Міжнародний центр, у 90-их дислокувався навчальний центр Головного управління командувача Національної гвардії України. З 1999 року на виконання Указу Президента України «Про передачу підрозділів Національної гвардії України до складу інших військових формувань» він перейшов у підпорядкування Північного територіального командування внутрішніх військ МВС України.

 

На початку 2014-го, коли було створено новітню Нацгвардію, тут сформували окремий батальйон забезпечення навчального процесу Північного оперативно-територіального об’єднання НГУ (військова частина 3070). Розпочалась наполеглива робота над оновленням об’єкта. У липні 2017 року відповідно до наказу МВС України він отримав назву Міжнародного міжвідомчого багатопрофільного центру підготовки підрозділів.

 

З того часу було значно змінено його інфраструктуру, покращено побутові умови розміщення особового складу. Зокрема, капітальний ремонт проведено у будівлях адміністративного містечка: казармах, штабі, вартовому приміщені, гуртожитку для офіцерів та військовослужбовців за контрактом, їдальні та лазні. Нині це дає змогу протягом року розміщувати чотири батальйонні тактичні групи оперативного призначення, 40 рот з охорони громадського порядку, п’ять загонів спеціального призначення, два зведені правоохоронні підрозділи для участі в міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки.

 

Значних змін зазнали також й об’єкти військового стрільбища. Було відновлено командний та дільничні пункти управління, пункти боєпостачання та тири. Центр отримав близько 50 одиниць радіокерованого полігонного обладнання, модульні електронні та стрілецькі тренажери, два сучасні пожежні автомобілі.

 

Сьогодні Міжнародний центр Є ЄДИНИМ центром, що призначений для навчання особового складу різних силових відомств: Національної гвардії України, Національної поліції України, Державної прикордонної служби України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, інших силових структур України та підрозділів держав-партнерів. До його складу входить ряд профільних центрів підготовки. Зокрема, центр підготовки підрозділів, де проводиться колективне навчання частин оперативного призначення, центр підготовки підрозділів громадської безпеки, у якому підготовка здійснюється з урахуванням сучасного досвіду правоохоронних структур країн Європи, центр підготовки до спеціальних дій та центр психологічної реабілітації. Для ефективного навчання до штату Міжнародного центру включено понад 200 посад інструкторів.

 

Щомісяця сюди з’їжджаються сотні військових та правоохоронців з різних силових структур. Вони залучаються до навчань та беруть участь у різноформатних змаганнях. Лише протягом останніх двох років тут відбулось чимало змагань, за підсумками яких визначили найкращі у Національній гвардії танковий розрахунок, розрахунок гранатометників, екіпаж бронетранспортера, відділення оперативного призначення, артилерійська обслуга. Влітку 2017-го тут проходила активна фаза навчальних зборів сформованої резервної стрілецької роти 1-ї Президентської бригади оперативного призначення імені гетьмана Петра Дорошенка Національної гвардії України. А восени того ж року Міжнародний центр проводив навчання роти з охорони громадського порядку, яка відпрацьовувала нові тактичні прийоми при забезпеченні громадської безпеки та припинення масових заворушень.

 

Крім того, у складі Центру функціонує новітнє психотренінгове містечко. Завдяки йому фахівці психологічної служби Нацгвардії здійснюють підготовку підрозділів до виконання завдань за призначенням, проводять емоційну розрядку військовослужбовців та тренінги щодо згуртування військових колективів.

 

За словами командувача Нацгвардії, сам факт створення Міжнародного міжвідомчого багатопрофільного центра підготовки підрозділів є революційним проривом у розвитку Нацгвардії.

 

«З того часу, як у Центрі почалася ретельна робота щодо вдосконалення навчально-матеріальної бази, можна сказати, що тут відбувся революційний прорив. За наявного бюджету максимально якісно і швидко зроблені значні зусилля, які сьогодні дозволяють констатувати, що у Національній гвардії України існує багатопрофільний навчальний центр світового рівня», – переконаний генерал-полковник Юрій Аллеров.

 

Міжнародний центр викликає значну зацікавленість представників країн-партнерів. За час його функціонування сюди завітали численні делегації Збройних сил США та Канади, Військ карабінерів Італії та Молдови, спостерігачі ОБСЄ, представники відділу моніторингу та оцінки Офісу програм та ініціатив військово-політичного відділу Державного департаменту США та Агентства зменшення загроз МО США. А у травні 2018-го тут відбулася презентація Національної гвардії України та можливостей Міжнародного центру для майже 50 військових аташе, аташе з правоохоронних питань із 26 країн світу, представників Дипломатичного корпусу іноземних держав та міжнародних організацій, акредитованих в Україні.

 

Зазначимо, що розвиток Міжнародного міжвідомчого багатопрофільного центру підготовки підрозділів триває. У майбутньому планується значне розширення його можливостей. Будуть реставровані навчальні місця «Блокпост», «Місто», «Село», спеціальна смуга перешкод, містечко захисту зброї масового ураження, вогневе містечко, бронедром та інші об'єкти інфраструктури.

 

Олексій Павлюк,

прес-служба НГУ

 

Про заходи, які проводились у Міжнародному центрі, читайте у наступних матеріалах:

На Київщині розпочались спільні міжнародні навчання військових Нацгвардії та інструкторів Збройних сил Канади

"Тактико-спеціальні навчання у Національній гвардії" – репортаж "Поліцейської хвилі" на телеканалі Еспресо

Канадський фінансовий фонд «Refraction Asset Management Ltd.» зацікавлений у розбудові Міжнародного центру Нацгвардії

Юрій Аллеров: «Створення Міжнародного центру підготовки підрозділів Нацгвардії – це революційний прорив»

Обмін досвідом та допомога у розбудові Міжнародного центру, - у Головному штабі Об’єднаних сил Національної гвардії Каліфорнії домовилися продовжувати співпрацю

Представники Румунії відвідали Міжнародний центр підготовки підрозділів

Представники військ карабінерів Італійської республіки відвідали Міжнародний центр підготовки підрозділів Нацгвардії України

Міжнародний центр НГУ проінспектували військові спостерігачі з Данії, Норвегії та Канади

 

Також перегляньте відео про підготовку підрозділів у Міжнародному центрі: