Wednesday, 24 February, 2021 - 22:15
25 Jun 2015

На горі Карачун вшановано пам’ять бойових побратимів (Відео)

4 кілометра від пам’ятного хреста на місці загибелі вертольоту збитого сепаратистами, де загинули військовослужбовці Національної гвардії України та працівники УМВС України в Івано-франківській області,  є пам’ятний знак встановлений на місті загибелі ще одного екіпажу військового вертольоту.

 

Це сталося  24 червня 2014 року, приблизно о 17 годині 15 хвилин біля м.Слов’янськ Донецької області. Технічна група після проведення спеціального заходу з монтажу, налагодження та контролю телекомунікаційного обладнання з метою організації моніторингу простору, фіксації фактів порушення перемир'я в зоні проведення АТО поверталася на базу вертольотом МІ-8 Міністерства оборони України, який був обстріляній терористами з ПЗРК. Внаслідок потрапляння ракети у вертоліт останній вибухнув та впав на землю, почалася пожежа, відбулося детонування боєкомплекту. Всі, хто знаходилися на борту вертольоту, загинули.

 

Тоді у смертельному пеклі загинули 9 захисників України: 

 

-співробітник Центру спеціальних операцій Служби безпеки України підполковник Горбенко Ігор Ігорович;

-співробітник Центру спеціальних операцій Служби безпеки України капітан Петрищук Олександр Вікторович;

-підполковник Служби безпеки України Шкіря Володимир Володимирович;

-співробітник Департаменту господарського забезпечення Служби безпеки України з місцем дислокації і виконанням функціональних обов’язків у Центрі спеціальних операцій Служби безпеки України старший прапорщик Шпак Марк Валентинович.

-бійці 3-ого окремого полку спеціального призначення радист радіогрупи старший солдат Кондаков Олександр Володимирович та старший розвідник старший солдат­­­­­­­­­­­­ Волохов Олексій Олегович.

 

Загинули й всі члени екіпажу Мі-8 16-ї окремої бригади армійської авіації 8-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних сил України:

 

-командир екіпажу гелікоптера Мі-8, командир вертолітної ланки вертолітної ескадрильї  підполковник Бєлкін Андрій Володимирович;

-штурман, льотчик екіпажу гелікоптера Мі-8 капітан Шингур Дмитро Васильович;

-бортовий авіаційний технік 16-ої окремої бригади армійської авіації майор Мазунов Руслан Олександрович.

 

Розпочівся реквієм з виконання гімну України віршем у виконанні ведучої.

 

Кордони не спинять польоту безсмертного слова.

Хто серцем могутній, ні куля, ні шабля не вб’є.

За нас Батьківщина і рідна нескорена мова!

Не треба чужого, але й не відпустим своє.

 

За рідну домівку поклали життя вірні діти,

 герої, що завжди залишаться в наших серцях,

 за землю свою віддали все, що в змозі віддати,

 герої не гинуть, герої живуть у піснях.

 

Розділити біль втрати на мітинг прибув від бойових побратимів нацгвардійців заступник начальника Західного територіального управління Національної гвардії України по роботі з особовим складом полковник Олег Білий, якій у своїй промові наголосив –

 

«Близько місяця назад 5 травня буквально поряд з цим місцем на околиці Слов’янська ми відкрили меморіальний знак в честь наших загиблих рік назад воїнів з Національної гвардії України, служби безпеки України та 95 аеромобільної бригади. Загибель людини це завжди горе, горе для сім’ї, горе для товаришів. А гинуть наші товариші тому що наш Ворог підступно почав всі ці події, які ми зараз маємо, сподіваючись в першу чергу на те що, наші збройні сили не готові до захисту, моральний дух слабкий, но він прорахувався. Так, ми несемо втрати і ці втрати повинні бути не даремними. Я впевнений що перемога буде за нами, тому що це наша земля, яка покроплена кров’ю багатьох поколінь захисників нашої Держави з Житомирщини, Львівщини, Вінниччини та інших багатьох областей України».

 

На закінчення реквієму бойові побратими вшанували пам’ять загиблих покладанням квітів і вінків під мелодію «Пливе кача».

майор Володимир Хаверко, фото автора