Saturday, 19 September, 2020 - 14:33
29 May 2015

На фасаді рідного навчального закладу загиблого героя Юрія Литвинського відкрили меморіальну дошку (Відео)

«Україна – понад усе!» саме з таким гаслом на фасаді гімназії імені Лесі Українки №117 по вулиці  Лютеранська, 10 міста Києва з’явилась меморіальна дошка на честь випускника закладу, який героїчно загинув під містом Іловайськ Донецької області, захищаючи територіальну цілісність України.

 

На урочисте відкриття пам’ятної дошки присвяченої випускнику закладу, активному учаснику Революції гідності, заступнику командира батальйону спеціального призначення «Донбас» з озброєння-начальнику технічної частини підполковнику резерву Юрію Олексійовичу Литвинському завітали батьки, дружина з сином та бойові побратими.

 

Вранці 10 серпня 2014 року бійцями резервного батальйону спеціального призначення «Донбас» Національної гвардії України  спільно з батальйонами «Азов», «Шахтарськ», та підрозділами Збройних сил України було здійснено спробу взяття штурмом стратегічно важливого для подальшого звільнення Донецька міста Іловайськ. Здійснюючи важкий наступ за 4 кілометри від міста в запеклому бою був захоплений один з ворожих блок постів, знищено понад тридцять бойовиків і вилучено значну кількість зброї.

 

Однак при вивченні можливих шляхів відходу з місця бою підрозділів українських військових заступником командира батальйону з озброєння-начальником технічної частини Юрієм Олексійовичем Литвинським було встановлено, що міст по якому повинні пройти автоколони замінований терористами. При спробі його розмінування Юрій Литвинський попав у засідку та загинули від рук ворожого снайпера, врятувавши життя десяткам своїх бойових побратимів.

 

Указом Президента України від 14 серпня 2014 року підполковника  Юрія Литвинського було посмертно нагороджено орденом "За мужність" III ступеня.

 

З виконання Державного гімну України учнями закладу було розпочато урочистий захід.

 

Директор гімназії, Заслуженим працівник освіти України Вероніка Нідзієва розпочала свою промову з привітання усіх присутніх та слів співчуття рідним та близьким Юрія Литвинського, який героїчно загинув 10 серпня 2014 року.                        

        

Валентина Тимофіївна Верещагіна, перша  вчителька  Юрія,  зі сльозами на очах зачитала вірш присвячений герою.

        

Бойові побратими подякували батькам Юрія за виховання справжнього патріота та героя України.

 

По закінченню урочистостей, син Юрія Литвинського - Павло звернувся до усіх присутніх зі словами вдячності за пам'ять до батька, який поклав своє життя на вівтар правди і свободи, закликавши  бути вдячними і не забувати, якою ціною здобувається наше майбутнє.

 

майор Роман Герасіменко,

  фото автора