НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52

Щороку 14 січня в усіх куточках країни вшановують пам’ять святителя Василя Великого – одного з отців церкви. Військові капелани отець Андрій та отець Юрій розповіли історію найбільш шанованого та одного з головних зимових свят, а також провів молебень за всіх воїнів нашої неньки України.

«День ангела Василя святкується кілька разів на рік, але найважливішими з них є Василь зимовий, що святкується 14 січня, та літній – 28 липня. Як відомо, у 988 році князь Володимир, син князя Святослава, прийняв історичне рішення про хрещення Русі й хрестився сам з дружиною. При хрещенні він отримав ім’я Василь, тож 28 липня вважається днем ангела як Володимирів, так і Василів», – зазначив тонкощі свята отець Андрій.

Василій Великий стяжав у Господа дар провидіння й чудотворінь. Відомо багато випадків чудесних зцілень, здійснених святителем. Сила його молитов була настільки велика, що він міг просити у Господа прощення грішнику, що зрікся Христа, змусивши його щиро покаятися.

У цей день лунають щирі привітання зі святом, чутно найтепліші слова від близьких та рідних. Тож, Василі – особистого вам щастя, вірної удачі та міцного здоров’я, отримуйте задоволення від будь-якої справи, незгасного оптимізму й вірного шляху до цілей!

А невелике привітання від отців ви маєте змогу подивитись у відео: