НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52

У Тернополі вже третій рік функціонує музей Національно-визвольної боротьби, в якому реалізовується проєкт «Українські військові формування ХХ-ХХІ ст. одностроїв, відзнак і зброї». З п’ятнадцяти манекенів одітих у однострій різних військових формувань, два з них – пов’язані з Національною гвардією України.

Як розповів заступник директора з наукової роботи, Сергій Волянюк, метою проєкту є зробити акцент на військовій уніформістиці так, щоб показати нашу державність через однострій та військові формування, які були створені в ХХ і ХХІ столітті. Тих, що боролися і продовжують боротися за незалежність України дотепер.

«Для створення манекенів з формою Національної гвардії, ми зверталися до командування 2 батальйону 2 Галицької бригади НГУ в Тернополі. Вони змогли надати комплекти уніформ, головні убори, берети, відзнаки, шеврони та елементи розгрузок для того, щоб представити сторінку Національної гвардії у боротьбі за українську державу, за відстоєння її кордонів у протистоянні з російською агресією. На манекенах зібрали зразки форми Нацгвардії 2014 року та сучасного однострою, – розповідає заступник директора з наукової роботи музею національно-визвольної боротьби Тернопільщини Сергій Волянюк. – Паралельно з тим ми представляємо як сучасні бойові сили, так само робимо акценти на історичні періоди, зокрема: армія УНР, українська повстанська армія, січові стрільці і сучасні збройні сили – збройні підрозділи, сухопутні війська, Національна гвардія, добровольчі частини».

Проєкт почав формуватися у листопаді 2019 року і, в перспективі, планується створити 70 одностроїв, одягнених на манекени, аби можна було подивитися як виглядали збройні сили на початку та в середині ХХ ст., часи незалежності України, те в чому військовики воювали на східних теренах нашої держави вже в ХХІ столітті, як формувався військовий однострій, які проходив етапи корегування і т. д.

Командування 2 батальйону 2 Галицької бригади вручило директору музею Євгену Філю подяку за плідну співпрацю та стабільні партнерські стосунки. В майбутньому планується створити експозицію, присвячену подіям на сході країни, де будуть представлені матеріали участі 2 батальйону 2 Галицької бригади військової частини 3002 в АТО та ООС.

На разі в музеї проводяться безкоштовні акції та екскурсії для відвідувачів, зокрема, для військових частин.

Надія Німець