НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Збори з особовим складом груп розмінування військових частин Східного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України пройшли під Харковом. Детальніше про навчання людей, які роблять життя українців безпечнішим – у нашому матеріалі.

Ці фахівці не знатимуть браку роботи найближчі десятиліття. Мінне забруднення сьогодні – проблема, гострота якої вже давно вийшла за межі регіональних рамок. І стосується не лише військових, але й екологічної спільноти. І особливо це актуально для України, яка за останні сім років збройної російської агресії перетворилося на одну з найбільш замінованих держав у світі. Наразі близько 16 тисяч квадратних кілометрів земель лише на підконтрольній території в Луганській та Донецькій областях становлять мінну небезпеку для населення. На окупованих землях ці процеси проходять, фактично безконтрольно, повідомляє розвідка. Зокрема терористичні війська країни-агресора широко використовують заборонені Міжнародними конвенціями протипіхотні боєприпаси, від яких постійно страждають військові та цивільні на Донбасі, і які, нерідко, досить складно виявити та безпечно розмінувати, навіть, фахівцю, який має багаторічний бойовий досвід.

«Інженери знаходять не лише штатні боєприпаси, але й саморобні вибухові пристрої. Ворог нерідко їх комбінує, таким чином, полюючи на сапера, який проводить розмінування території. Не дарма кажуть: «Диявол криється в деталях». Через непомітний невеличкий дріт, порожню пластикову пляшка чи тонесеньку ліску – може відбутися детонація та забрати здоров’я чи й життя сапера», – розповів начальник інженерної служби Східного територіального управління майор Олександр Моклюк

Він також додав, що учасники багато уваги приділили саме роботі з новими засобами розвідки мінно-вибухових загороджень, вдосконаленню навичок виявлення, фіксації, знешкодження і знищення мін противника, перевірці місцевості на мінування в ході виконання бойових завдань.

«Такі збори дозволяють нам ділитися між собою досвідом. Ми багато працювали практично. Крім того, ми вивчали обладнання різних видів та поколінь, а також нові способи розмінування. Наприклад, сьогодні ми можемо працювати з металодетекторами, які не лише дуже чутливі, але й дозволяють встановлювати геолокаційні мітки, де виявлено пристрій», – розповів військовослужбовець 3 бригади оперативного призначення Олег Мацан.

Кульмінацією зборів стала підготовка та проведення підривних робіт. Цей етап вимагає особливої пильності та суворого дотримання заходів безпеки, починаючи з виготовлення електровибухових мереж, і завершуючи знищенням вибухонебезпечних предметів шляхом контрольованого підриву.

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ НГУ