НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Офіцери, військові строкової та контрактної служби 3-ої бригади оперативного призначення імені полковника Петра Болбочана стали донорами плазми у Харківському обласному центрі заготівлі та перероблення плазми «Харків-Плазма». Свою благодійну акцію вони приурочили сьомій річниці з Дня створення Національної гвардії України.

 

 

«Військові завжди активно долучаються до донорського руху, особливо, коли питання торкається тяжкохворих діточок. Своїм прикладом ми хочемо показати людям, що донорство – це є цілком безпечно та корисно для здоров’я. Суспільство має усвідомлювати, що чим більше донорів буде приходити здавати кров, тим більше життів буде врятовано завдяки їм», – зауважив заступник командира батареї по роботі з особовим складом старший лейтенант Федір Яровий.

 

Працівники центру зазначають, що плазма крові, яку здали нацгвардійці за пів року стане життєво важливими ліками. А безоплатна донація вже сьогодні дозволить онкохворим дітям отримувати безкоштовно ліки з плазми крові, які вкрай потрібні для підтримки ослабленого імунітету малечі після виснажливої хіміотерапії. Плазма потрібна для того, щоб виготовити якісні вітчизняні лікарські засоби, які будуть застосовуватися також і в лікуванні коронавірусної інфекції.

 

 

«Такі ініціативи є надзвичайно важливими, адже культура донорства в Україні на досить низькому рівні. Я вдячна тим військовослужбовцям, які напередодні Дня Національної гвардії прийшли до нашого центру і роблять таку благородну справу. Ця акція допоможе діткам з онкологічними захворюваннями Харківської обласної дитячої клінічної лікарні. Ми знаємо, що лікування дуже дороговартісне, тому ці лікарські засоби, які будуть виготовлені з нашої плазми є вкрай важливими», – зауважила директор центру Галина Сіроштан.

 

 

Харківські гвардійці є постійними донорами, під час процедури вони здають від 650 до 850 мілілітрів плазми. За словами медиків, кров і плазма в організмі людини швидко відновлюється, завдяки цим компонентам є можливість створити такі необхідні препарати та врятувати не одне життя.

 

«Донором крові я являюсь не вперше, вважаю, що саме добровільна та регулярна донація рятує багато життів кожного дня. Закликаю всіх до цієї справи і можливо завтра ви також когось врятуєте», – ділиться санітар медичного пункту солдат строкової служби Роман Немашкало.

 

Анастасія Павленко