НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

В лавах окремого загону спеціального призначення «Азов» військової частини 3057 служать бійці, які свого часу брали участь у миротворчих місіях закордоном. Зокрема Сергій Мінько на псевдо «Охотнік» з 1995 року проходив строкову службу в 17-ій танковій дивізії. 18-річний юнак ще до армії цікавився конфліктом на Балканах та знав, що Україна намагається зробити свій внесок у відновлення миру в цьому регіоні. Тож коли йому запропонували взяти участь у миротворчій місії, не роздумуючи погодився.

Так наприкінці літа чоловік разом зі своїми побратимами спочатку потрапив на базу 93-ї гвардійської мотострілкової дивізії на Дніпропетровщині. А вже після двох місяців підготовки миротворці відправились в Боснію. У жовтні 1996 року борт з нашими військовими приземлився в Сараєво.

«Перші враження, коли ми зійшли на землю були від красивих гір. Але згодом по ліву сторону ми побачили приватний сектор – весь розбитий, розгромлений, подекуди лежали згорілі літаки. Нас привезли в казарми ім. Тіто, де розташовувались миротворці, — розповідає «Охотнік». – Спочатку я був водієм-компресорником, ми качали воду зі свердловин, бо водогін був повністю розбомблений. Приблизно за місяць почав виїздити на місії – охороняли перехрестя, супроводжували вантажі, спостерігали пересування військ та гарантували безпеку мирних мешканців Боснії. Активних бойових дій на той час вже не було, але вночі подекуди було чутно перестрілки. Нам пощастило, серед моєї групи не було загиблих. А от українські миротворці, які були до нас, потрапили в запеклі бої та мали втрати серед своїх», – згадує Сергій.

Після завершення місії чоловік повернувся до рідного Приморська Запорізької області та працював на цивільній роботі. Але коли війна прийшла в нашу країну та майже впритул наблизилась до його рідної домівки, Сергій не роздумуючи вирішив відправлятись на фронт, аби захистити Україну від ворога. До лав «Азову» «Охотнік» потрапив у квітні 2015 року. Сьогодні 43-річний боєць служить техніком. У складі підрозділу виконував бойові завдання в Красногорівці та Мар’їнці 2017 року, вісім місяців боронив з побратимами українські землі на Світлодарській дузі. І сьогодні боєць продовжує стояти на варті миру свого народу.

Легендарний азовський воїн Дмитро Волонтирець на псевдо «Волина», який був нещодавно удостоєний почесної нагороди Народний герой (посмертно), також свого часу проходив військову службу за контрактом у миротворчих підрозділах. Зокрема «Волина» був з місією в Іраку. Після звільнення з військової служби чоловік займався підприємницькою діяльністю. Але з приходом війни на рідні землі, Дмитро так само не роздумуючи, відправився на буремний схід України, аби захищати державу від агресора.

Інформаційна служба ОЗСП “Азов” військової частини 3057