НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

До Дня частини військової частини 3002 Національної гвардії України, який відзначається 1 липня, військовослужбовці 3 батальйону разом з родинами здійснили сходження на Верецький перевал. Ініціював та організував захід капелан батальйону отець Роман Ісайський.

«Ми повинні не забувати, що окрім військової служби нас оточує багато інших прекрасних, цікавих речей. Тому виникла ідея, вийти у гори з найближчими для нас людьми – нашими родинами, тим паче, напередодні Дня частини», – розповідає отець Роман.

Маршрут по Верховинському вододільному хребту (від Воловця до Верецького перевалу) було обрано так, щоб він був під силу і досить юним туристам. Тому майже дванадцять гірських кілометрів учасники заходу подолали без перевтоми. Дорогою не лише милувалися мальовничими краєвидами Бескидів, але й знайомилися з епізодами історії Закарпаття. Зокрема, нацгвардійці пригадали трагічні події Карпатської України та вшанували Карпатських січовиків, яких було розстріляно тут 1939 року.

«Це подорож є вдалим поєднанням приємного з корисним, – ділиться старший сержант Ярослав Шляхта, – поза службою не часто вдається вибратися у гори, тим паче у місця, де відбувалися такі історичні події. Я багато чув про Карпатську Україну, але про події на цьому перевалі дізнався уперше».

Діставшись кінцевого пункту подорожі, просто неба отець Роман відслужив літургію.

Дорогою до Ужгорода гвардійці також відвідали найбільший бункер в Україні, який зберігся з часів Другої Світової війни. Збудований у селі Верхня Грабівниця, він був частиною оборонної Лінії «Арпада», яку угорці зводили у 1939-44 роках проти Червоної Армії. Для частини мандрівників цей об’єкт також став відкриттям в історії краю.

«Цікавлюся історією, але про укріплення лінії «Арпада» не чув, а тут ще й довелося побувати у такій споруді. Бункер вражає як розмірами, так і розмахом інженерної думки. Обов’язково знайду час відвідати інші об’єкти цієї оборонної лінії», – розповів сержант Богдан Гоголь.

Олександр Коробко