НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Напередодні Воскресіння Господнього для особового складу військової частини 3039 офіцер групи психологічного забезпечення молодший лейтенант Ганна Топор та тимчасово виконуюча обов’язки офіцера з організації дозвілля старший сержант Олена Завгородня провели незвичайну арттерапію.

Цього разу гвардійці розмальовували писанки та прикрашали Великодні ласощі, які власноруч приготувала та передала військовослужбовцям військовий кухар. Напередодні свята людина поринає у спогади та мрії, несвідомо готується до чогось приємного, а тому й настрій під час терапії у всіх був чудовий.

«Як символ відродження природи, писанка відома в культурах різних народів. Історія її сягає глибини віків. Українці зуміли найбільш виразно донести свої уявлення про життя за допомогою символів та знаків, якими її розписують. Писанкою зустрічали весну, задобрювали богів і відганяли від дому нечисть. Християни побачили у розписаному яйці знак вічного життя, і стала писанка символом Великодньої радості!», – розповіла молодший лейтенант Ганна Топор.

Ефект від такого роду занять був позитивний, адже гвардійці створювали свої роботи в атмосфері емоційної теплоти, доброзичливості, емпатійного спілкування. У військовослужбовців виникало відчуття психологічного комфорту, захищеності, радості та успіху.

«Писанка – маленьке диво, що пройшло крізь віки. Вона вражає витонченістю стилю та довершеністю змісту. Вона не дає нам забути, якого ми роду. Цей унікальний витвір, можливо, найчарівніша візитівка України», – ділився враженнями старший солдат Дмитро Блюм.

Катерина Павленко