НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Останні півтора місяця новачки з окремих загонів спеціального призначення Національної гвардії проходять підготовку за базовим рівнем. Повний же базовий курс триває 3 місяці.

 

У Навчально-бойовому центрі підготовки до спеціальних дій Міжнародного центру підготовки курсанти вже навчилися стрільбі, розмінуванню, наданню першої медичної допомоги, опанували базові навички з обладнання інженерних споруд та перешкод, техніку занурювання і плавання під час ускладнених ситуацій.

До того ж вони майже щоденно тренують витривалість та стресову стійкість, здійснюючи пересування по перетнутій місцевості від 10 до 15 км.

А починаючи з цього тижня інструктори Центру вчать їх азам безпарашутного десантування за допомогою земного бортового обладнання Адаптер М-1.

Олександр – старший інструктор повітряно-десантної підготовки НБЦ підготовки до спеціальних дій розповідає чому навчає їх, і що чекає молодих спецпризначенців по закінченню курсу:

«Ми проводили тренування на гелікоптері М-8 (посадка, відділення від гелікоптера та заходи безпеки), така підготовка розрахована на 2 тижні. По закінченню бійці ОЗСП повернуться у підрозділи повністю готовими до виконання завдань за призначенням. І за рекомендаціями наших інструкторів командири загонів зможуть правильно розподілити особовий склад, який закінчить базовий курс підготовки, у різні напрями діяльності окремих загонів спецпризначення.

Сьогодні, у рамках співпраці НГУ з тренувальною місією UNIFIER в Україні до складу курсантів включено військового інструктора зі Швеції, який навчиться наземній підготовці до здійснення десантування та виконає стрибки з гелікоптера МІ-8. Цим самим він ознайомиться з методикою фахівців-парашутистів в НГУ та підвищить свою кваліфікацію з висотно-штурмової та повітряно-десантної підготовки.

Анастасія Салашна

Фото та відео Руслана Андрусіва