НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Про це сказав міністр внутрішніх справ сьогодні, 13 вересня, під час робочої наради щодо розвитку системи авіабезпеки МВС та огляду авіатехніки.

У заході також взяли участь міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко та голова комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Сторони обговорили перспективи використання авіапарку, зокрема для евакуації поранених та тяжкохворих громадян, питання підготовки льотного складу, удосконалення техніки та створення необхідної інфраструктури в обласних центрах країни.

«Ми маємо посилити співпрацю з Міністерством охорони здоров’я задля швидкого та ефективного надання допомоги нашим громадянам. Потрібно навчати не лише пілотів, а й лікарів швидкої допомоги. Вони мають максимально взаємодіяти один з одним. Порятунок життя людей – пріоритет авіації МВС», – сказав Денис Монастирський.

Також під час зустрічі командувач Нацгвардії генерал-полковник Микола Балан продемонстрував міністру внутрішніх справ України Денису Монастирському авіаційну техніку Нацгвардії: літаки АН-72, АН-26, гелікоптери Мі-8, Мі-2 та французький Airbus h225 Super puma.

Станом на 28 серпня 2021 року в системі МВС вже працює 17 французьких гелікоптерів: 

    –    2 типу Н125 для Державної прикордонної служби України;

    –    5 типу Н145 для Національної поліції України;

    –    6 типу Н225 для Державної служби України з надзвичайних ситуацій;

    –    4 типу Н225 для Національної гвардії України.

Також нагадаємо, завдяки системі авіаційної безпеки МВС, в Україні відновлюється аеромедична евакуація – абсолютно новий рівень надання екстреної медичної допомоги, при якій людина отримає лікарську допомогу або буде доставлена в медзаклад з будь-якого, навіть найвіддаленішого, куточка країни. Лише за останній місяць вдалося врятувати життя трьом особам. Зокрема, нещодавно поліцейський вертоліт доправив важкохворого 6-місячного хлопчика з Рівненщини до Києва, де на нього чекали лікарі «Охматдиту» для надання невідкладної допомоги. 

За матеріалами департаменту комунікації МВС України