НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

Цьому святу налічується вже багато століть. Виникло воно приблизно після 345-го року від Різдва Христового і присвячено дню, коли один з яскравих послідовників Христових був покликаний Господом на Небо. Цього щирого християнина звали Микола. Він ніс своє служіння в стародавній Лікії, і був єпископом у місцевій Церкві.

Микола прийняв Христа, будучи багатою людиною. Перейнявшись вченням, отримав безцінні дари Духа Святого. Виконуючи Слово Боже і проповідуючи спасіння Христове, не залишався байдужим в турботах про бідних, малозабезпечених і ближніх своїх. Творив дивовижні справи, а безкорисливість і лагідність почитав великим привілеєм. Був чудовим благодійником.

У західній католицькій традиції, наприклад в Польщі, День Святого Миколая відзначають 6 грудня. Це пов’язано з традицією відзначати подібні свята за юліанським календарем. У православній та слов’янській традиції це завжди 19 грудня, перед початком різдвяних і новорічних свят. У Болгарії він називається Нікулдень. Болгари вважають Миколу покровителем роду, дому і добробуту. У США і Канаді свято називають Saint Nick’s Day. Це свято дуже люблять діти. Він нагадує зимову казку. Всі чекають на подарунки.

Добрі і слухняні діти вранці під подушкою або під ялинкою, в панчосі або у взутті, знаходять подарунки і солодощі, неслухняні – часто отримують вугілля. Це знак, прикмета або натяк на те, що для того, щоб отримати щось тепле для себе – дуже бажано самому бути теплішим.

Дорослі в цей день накривають стіл і приймають гостей. Існує давнє повір’я, що в День Святого Миколая неможна нічого робити для себе, а тільки для нужденних. 

На Миколая Чудотворця не можна лаятися і обманювати інших. Не можна давати нездійсненні обіцянки. Прийнято просити вибачення і прощати інших.

 

З Днем Святого Миколая!

Управління по роботі з о/с департаменту персоналу ГУ НГУ