НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

 18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято – Міжнародний день музеїв. Саме музеї є головним місцем нашої історії – від доісторичних часів до сучасності. Вони дають змогу побувати в минулому і навіть зазирнути у майбутнє,  дізнатися про історію свого народу, про традиції, про наукові і технічні відкриття.

Сьогодні на Харківщині понад сто музеїв, серед яких історичні, художні, природничі, культурно-освітні, мистецькі та ще багато різних, і кожен з них мають можливість відвідати військовослужбовці Національної гвардії України. До Міжнародного дня музеїв гвардійці військової частини 3017 відвідали Харківський історичний музей імені М.Ф. Сумцова. Це один з найбільших музеїв України, унікальна фондова колекція якого нараховує більше 330 тисяч предметів.

«З військовою частиною 3017 ми взаємодіємо вже понад 7 років, гвардійці є нашими постійними та бажаними відвідувачами. Сьогодні вони ознайомилися з експозицією «Велич подвигу народного 1939-1945», яка присвячена подіям Другої світової війни, найбільша увага гвардійців була сконцентрована на подіях, які відбувалися саме на Харківщині. Під час проведення екскурсії було видно неабиякий інтерес військовослужбовців до теми», – зазначив завідувач сектором відділу науково-освітньої роботи Харківського історичного музею Богдан Івченко.

Завдяки самовідданій творчій праці тих, хто присвятив своє життя розвитку музейної справі гвардійці військової частини мають можливість більше дізнатися про місце де вони проходять службу, про історію Слобожанського краю, його культурні здобутки та життя мешканців регіону.

«Усвідомлення історії, дає можливість гвардійцям розширити свій світогляд. Кожний проєкт чи експозиція, яку відвідують військовослужбовці змінює їх життя, трансформує їх. Хлопці не просто дізнаються нову інформацію, а мають можливість стати частиною великого культурного процесу. Вони збагачують себе новими знаннями, що надалі робить з них не просто військових, а думаючу, розвинену молодь і наше нове гідне покоління», – зазначає офіцер з організації дозвілля молодший лейтенант Наталія Костіна.

В Сумах гвардійці також значну частину свого дозвілля проводять у місцевих музеях.

Зокрема напередодні Дня Європи солдати військової частини 3051 відвідали краєзнавчий музей, оглянувши тематичну виставку «Європейські раритети: музейний погляд».  Унікальні музейні експонати – монети II століття, посуд французького та німецького виробництва, меблі та предмети побуту XVIII-XIX століття.

«Ми завжди із задоволенням беремо участь у культурному та мистецькому житті Сумщини. Співпраця з нашими місцевими музеями – важлива складова створення для наших військовослужбовців необхідних умов проведення їх дозвілля. Тим паче для них – це чудова можливість змінити постійні службові будні на своєрідний культурний відпочинок», – розповідає заступник командира частини по роботі з особовим складом майор Олександр Дегтярьов.

Бійці військової частини 3058 Південного Одеського територіального управління Національної гвардії України також відвідали декілька популярних серед відвідувачів музеїв та культурних центрів.

 

Відвідування музеїв завжди викликає добрі емоції. Культурний розвиток ніби відновлює всі позитивні відчуття. Знання культурних та історичних надбань міста, в якому ми проходимо строкову службу, є дуже необхідними, адже вони не лише стануть доброю згадкою про цей край, але й знаннями, якими ми зможемо поділитися», – висловив свою думку солдат Андрій Крікополо.

Гвардійці привітали працівників з їх професійним святом. Побажали  натхнення, нових зацікавлених відвідувачів та творчого зростання.

Анастасія Павленко

Анатолій Кравченко


Ольга Соколюк-Вавілкіна