НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52

14 грудня – День пам’яті ліквідаторів наслідків аварії на  Чорнобильської АЕС. Сьогодні у військових частинах Національної гвардії України вшанували пам’ять загиблих героїв та зустрілися з живими учасниками тих подій.

Представники 5-ї Слобожанської бригади та Східного територіального управління відвідали полковника у відставці Леоніда Петрушу. Свого часу він очолював оперативний відділ військової частини, був викладачем топографії та військової тактики у Харківському вищому військовому училищі тилу. У 1986 році брав участь у ліквідації наслідків на ЧАЕС у складі оперативної групи при управлінні військ.

«Ми перевіряли бійців на місцях несення служби та слідкували за дотриманням режиму несення служби. Основна увага під час перевірки – на те, щоб військовослужбовці одягали засоби захисту», – розповідає ліквідатор аварії на ЧАЕС Леонід Петруша.

Впродовж 10 років чоловік займався вільною боротьбою та спортивним самбо у надважкій вазі і мав декілька чемпіонських титулів. Після повернення з «зони відчуження» життя на той час 39 річного чоловіка різко змінилося.

«Ми переймаємося долею наших ветеранів та намагаємося допомогти кожному, хто звертається, у вирішенні їх побутових проблем. Пам’ятати про подвиг ветеранів-чорнобильців – це обов’язок українських військовослужбовців», – зазначив заступник командира 5 Слобожанської бригади по роботі з особовим складом підполковник Олег Фомін.

Гвардійці військової частини 3051 поспілкувалися з ліквідатором наслідків аварії на ЧАЕС Олексієм Довженком. Він був одним з тих, хто серед перших побачив результати техногенної катастрофи.

«Мені було дев’ятнадцять років. Того дня нас підняли по тривозі і сказали: «Трапилася аварія в Чорнобилі, негайно виїжджаєте. Я служив тоді у хімічному полку, відтак нас не випадково підняли одними з перших. Коли ми прибули на електростанцію, там вже працювали пожежники, ми перебували на відстані менше кілометру від епіцентру вибуху реактора. Знаєте, тоді не розуміли, наскільки це небезпечно, для життя та здоров’я. Але ми не могли відступити, адже саме від наших дій тоді залежало дуже багато. Переживши таку катастрофу, хочеться, аби ніколи й ніде в світі не відбувалася нічого подібного, адже це неймовірна небезпека та справжня біда для людства», – поділився спогадами з гвардійцями Олексій Довженко. Після тих подій він ще протягом десяти років служив в лавах Національної гвардії України.

У Маріуполі мітинг  проходив у оновленому сквері героїв Чорнобиля. Цього року частину бульвару Богдана Хмельницького, де знаходиться пам’ятний знак, перейменовано у сквер героїв Чорнобиля. Тут проведена реконструкція та встановлено плити, на яких нанесено 450 імен маріупольських героїв-ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Також на території військової частини 3057  капелан отець Любомир разом із гвардійцями помолилися за здоров’я людей, які були ліквідаторами та постраждалими від наслідків страшної аварії.

Одеські та запорізькі гвардійці запросили до себе у військові частини та відвідали за місцем проживання військових у відставці, які брали участь у ліквідації чорнобильської катастрофи, щоб висловити вдячність всім героям-ліквідаторам наслідків найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття.

Військовослужбовці вручили ветеранам військової служби подяки від імені начальника Південного Одеського територіального управління Національної гвардії України та цінні подарунки.

У військових частинах 3012, 3014, 3026 та 3056 методисти клубів провели тематичні заходи – годину вшанування “Пам’ятаймо! Вони захистили світ!” й «Мужність та біль Чорнобилю».

Присутні подивилися цікаві відеоролики про перші хвилини аварії, ліквідацію її наслідків та евакуацію населення. Також методисти представили літературу, у якій описано вже історичні моменти та розповіді очевидців трагедії.

Також із гвардійцями поспілкувалися капелани, закликавши бійців до хвилини мовчання та молебню, під час якого хлопці поставили свічки за душі тих, чиє життя забрала страшна аварія.

Нацгвардійці військової частини 3026 НГУ взяли участь в урочистому покладанні квітів до пам’ятника «Героям Чорнобиля».

Наш обов’язок – пам’ятати про учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які є прикладом мужності, самовідданості та високого професіоналізму!

За матеріалами з військових частин НГУ