НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52

Сьогодні Сергію Кульчицькому виповнилося б 58…Але його образ застиг і супроводжує не лише родину і друзів, а всіх гвардійців. Не лише його ім’я надає мотивацію і силу батальйону, який він опікував і готував іти серед перших захищати батьківщину у 2014 році. 

 

Портрет генерала не знімають зі стін на взводних опорних пунктах батальйону Кульчицького в районі ООС. Для них назавжди він – батько-генерал і ангел-охоронець.

 

Сергій Кульчицький – взірець патріотизму, честі, мужності й професіоналізму, взірець бойового генерала. Він оберігав кожного свого воїна. Завжди відмовлявся від привілегій.

 

Для нас, сучасників, генерал-майор Сергій Кульчицький – символ нової української армії, символ нашої боротьби за цілісність країни.

 

29 травня 2014-го генерал-майор Сергій Кульчицький загинув під час катастрофи гелікоптера Мі-8МТ Національної гвардії України, який був збитий бойовиками РФ з переносного зенітно-ракетного комплексу поблизу міста Слов’янська Донецької області. Сергієві Кульчицькому посмертно присвоєно звання Героя України. На честь загиблого названий батальйон оперативного призначення 27-ї бригади Північного оперативно-територіального об‘єднання Національна гвардія України…

 

 

Його ім’ям названі вулиці в багатьох населених пунктах України. Йому встановлюють погруддя. У Дрогобичі, що на Львівщині, з’явилась гімназія, яка носить ім’я Героя. На могилі Сергія Кульчицького завжди живі квіти… В його честь створені поштові марки.

 

 

Поховали Сергія Петровича 31 травня. Він був першим генералом, який загинув на сході країни.

 

 

20 червня 2014 за виняткові військові заслуги перед Українською державою, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету України присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордену «Золота Зірка».

 

У березні 2016 року у будівлі Головного управління Національної гвардії України встановили пам’ятник генерал-майору Сергію Кульчицькому. Сьогодні перед початком Військової ради командування НГУ вшанувало пам’ять Героя України, поклавши квіти до погруддя та згадавши свого колегу і побратима.

 

Водночас у Львові, на Личаківському цвинтарі, де похований генерал, зібрались ті, хто його знав, хто з ним служив. Помолилась разом з усіма за чоловіка і дружина генерала, Надія Кульчицька. Жінка до сих пір не вірить у те, що чоловіка немає поруч.

Вічна та світла пам’ять Герою України!

 

Пресслужба НГУ