НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ

Телефон довіри (044) 226-22-52

У Північному об’єднанні на базі 27 Печерської бригади та Першої президентської бригади оперативного призначення імені гетьмана Петра Дорошенка з психологами Північного об’єднання та військових частин прямого підпорядкування Головному управлінню НГУ проводяться триденні навчально-методичні збори. Основною метою яких є вдосконалення практичних навичок військових психологів та психологів мобільних груп психологічної підтримки.

Начальник відділу психологічного забезпечення Департаменту персоналу Головного управління НГУ полковник Сергій Чижевський провів онлайн конференцію з психологами територіальних управлінь Національної гвардії України, під час якої довів вимоги керівних документів та порядок організації та проведення заходів психологічного забезпечення у військових частинах Національної гвардії України. Учасники навчально-методичних зборів мали можливість поспілкуватися безпосередньо з Сергієм Чижевським та отримати відповіді на питання.

«Одним із перших критеріїв ефективності нашої роботи є – кількість направлених до нас сержантами та молодшими офіцерами своїх підлеглих, які перебувають в кризових життєвих ситуаціях. А також, кількість осіб яких ми повернули до строю», – звертаючись до присутніх наголосив полковник Сергій Чижевський.

Завдяки запрошеним на захід досвідчених висококваліфікованих психологів учасники зборів мали можливість отримати відповіді на питання, які їх цікавлять при роботі з особовим складом у військових частинах та закріпити теоретичні знання на практиці, взявши участь у практичних тренінгах. Так, фахівці Міжнародного Міжвідомчого Багатопрофільного центру підготовки підрозділів Нацгвардії, психологи 1, 2 категорії відділу професійної реабілітації Навчального центру професійно-психологічної підготовки та психологічної реабілітації Володимир Петухов і Родіон Григорян розповіли про базові навички психологічного консультування й про використання методів арттерапії під час проведення заходів психокорекції військовослужбовців. А для ознайомлення з методом для розвитку витривалості, сили, рівноваги військовослужбовців та зняття їх психоемоційної напруги з використанням петель TRX начальник фізичної підготовки та спорту підполковник Володимир Горнік організував зустріч учасників зборів з професійними спортивними інструкторами.

«Ми з вами є першими посадовими особами Нацгвардії, з якими зустрічаються кандидати ще перед їх призовом на військову службу. Вміле використання психологічного інструментарію – запобігає потрапляння в однострій “випадкових кандидатів”, допущення надзвичайних подій, плинності кадрів, зайвих витрат державного ресурсу», – зазначила начальник відділення психологічного забезпечення секції персоналу Північного Київського територіального управління підполковник Наталія Дубінчук.

 

Наступного дня практичний психолог, супервізор, керівник громадської організації «Інституту психології здоров’я» Володимир Волошин ознайомив психологів із методами біосугестивної терапії (БСТ) і EMDR та провів практичні сеанси із застосуванням вказаних методів:

«БСТ – це унікальний метод м’якого негіпнотичного навіювання, що використовується для корекції та лікування психосоматичних розладів, для відновлення психологічного комфорту та гарного самопочуття. А EMDR терапія  – один із найефективніших методів лікування наслідків від пережитих психотравмуючих подій»

Також цінними техніками тілесно-орієнтовної терапії для стабілізації психоемоційного стану поділилася з психологами член цієї ж громадської організації, практичний психолог Яна Моос.

Начальник служби психологічного забезпечення військової частини 3078 лейтенант Ольга Яковець повідала про свій практичний досвід з використання пісочної терапії, як методу саморегуляції та корекції психоемоційного стану.

Психологи Північного Київського територіального управління старші лейтенанти Анжела Чумак та Анжела Кравченко ознайомили психологів з «Травма фокусом», як методом роботи з травмою.

Завершальним етапом зборів стали практичні навчання мобільних груп психологічної підтримки. Де організатори створили для учасників ряд випробувань: модель екстремальної ситуації під час виконання завдань з охорони громадського порядку з практичним відпрацюванням навичок надання першої психологічної допомоги, проведення дебрифінгу, роботи з пораненими та травмованими.

 

Відділення інформації та комунікації Північного Київського ТУ,

фото з військових частин