НАЦІОНАЛЬНА ГВАРДІЯ УКРАЇНИ


 

Телефон довіри (044) 226-22-52

Лейтенант Ігор Шафігулін проходить службу на посаді заступника командира мінометної батареї по роботі з особовим складом 3 бригади оперативного призначення. Гвардієць закінчив гуманітарний факультет Національної академії Національної гвардії України. В квітні цього року хлопець познайомився з бригадою, коли проходив стажування на аналогічній посаді.

«З 2012 року я проходив службу у внутрішніх військах у Севастополі. У  2014 році, у зв’язку з анексією Криму, прибув для подальшого проходження служби у військову частину 3039 Нацгвардії, що у Миколаєві. Брав участь в антитерористичній операції на сході України, за що отримав низку державних нагород. Маю чималий бойовий досвід, брав участь у боях за місто Амвросіївка, де отримав поранення та потрапив в полон», – зазначив лейтенант Ігор Шафігулін.

27 серпня 2014 року військова частина 3039 виходила з оточення та попала на засідку противника, була знищена більшість техніки та боєприпасів. Гвардійці не мали змогу вийти з оточення, тож під тиском бойовиків без зброї, були змушені зайти на російську територію. До 1 вересня вони перебували в полоні, потім 63 бійців Нацгвардії, в тому числі і Ігоря Шафігуліна, обміняли на 9 російських десантників.

«Після повернення з госпіталю продовжив службу у Миколаєві, а в 2016 році вирішив отримати офіцерське звання аби пов’язати своє життя з військовою кар’єрою», – ділиться лейтенант Ігор Шафігулін.

Стрілець-санітар 2 батальйону оперативного призначення Алла Толоченко проходить службу у Нацгвардії з 2018 року. До служби у військах дівчина навчалася в Харківському медичному коледжі.

«Службу у військах обрала за порадою друзів та родичів, неодноразово виконувала службово-бойові завдання у складі операції Об’єднаних сил на Сході країни. У військовій частині познайомилась з майбутнім обранцем, тож Нацгвардія поповнилася ще однією гвардійською родиною», – зазначила солдат Алла Толоченко.

Лейтенант Іван Криворотько з 2016 року навчався в Академії Нацгвардії, на гуманітарному факультеті отримав спеціальність бакалавра філології, а потім півтора роки магістратури за спеціальністю «Забезпечення військ (сил)», навчатися в Академію хлопець пішов одразу після закінчення школи.

«Проходжу службу на посаді заступника командира мінометної батареї по роботі з особовим складом 2 батальйону оперативного призначення. Оскільки добре володію іноземними мовами, під час навчання в Академії, на міжнародних навчаннях, конференціях виступав в якості основного перекладача. Маю великі плани на реалізацію себе саме у Нацгвардії», – зазначив лейтенант Іван Криворотько.

Анастасія Павленко